Jaki model komody RTV wybrać?

Podczas aranżacji mieszkania czy domu niezmiernie dużo czasu pochłaniają poszukiwania eleganckich, ładnych, a przy tym funkcjonalnych mebli. Również sytuacja ta dotyczy podczas zakupu komody RTV do salonu, gdyż na współczesnym rynku znajdziemy wiele modeli i rozwiązań. Wśród nich goszczą warianty klasyczne, designerskie i nowoczesne, o różnej długości i szerokości, a nawet funkcjonalności. Który warto wybrać, by cieszyć się właściwym zakupem? Podpowiadamy.

Jakie cechy powinny posiadać komody RTV do salonu

Każdemu trudno wyobrazić sobie salon bez strefy przeznaczonej dla sprzętu RTV. Większość z nas swój telewizor umieszcza na odpowiedniej komodzie. By wybór okazał się trafiony, warto podczas zakupu zwrócić szczególną uwagę na kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest odpowiednio dobrany rozmiar mebla. Wysokość komody RTV do salonu powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia, a także miary kanapy lub sofy. Optymalnie winna mieścić się w granicach 50-60 cm. Poza tym komoda RTV powinna być również odpowiednio szeroka. Tutaj zwróćmy uwagę czy chcemy oprócz telewizora dodatkowo postawić również inny sprzęt w postaci głośników, odtwarzacza DVD czy konsoli. Jeśli tak to optymalnie dobrany mebel musi być szerszy minimum o 5-10 cm od przekątnej ekranu. Ważnym aspektem podczas zakupu komody RTV, jest również jej pojemność i funkcjonalność. Nie ważne czy wybierzemy mebel z pojemnymi szufladami, jak np. komoda RTV 2S typ LYOF01, czy z otwartym regałem na książki bądź płyty DVD – komoda RTV 1D-3S typ 51, gdyż to jest indywidualna kwestia, którą należy określić według własnych potrzeb. Ostatnią ważną rzeczą jest jakość wykonania komody RTV. Powinna ona być wyprodukowana precyzyjnie z solidnych materiałów, z dbałością o najmniejszy szczegół.

Jaka szafka RTV pod telewizor wiszący?

Obecnie coraz częściej decydujemy się na powieszenie naszego telewizora na ścianie. Czy wówczas potrzebny jest zakup komody RTV? Otóż tak! Idealnie dopełni ona aranżacje całego salonu oraz umożliwi przechowywanie różnych pamiątek, zdjęć czy licznych akcesoriów RTV. Do wyboru mamy wówczas klasyczne meblościanki pod telewizor, eleganckie modele stojące, nowoczesne komody RTV wiszące, jak również i minimalistyczne zasuwane. Większość z nich posiada głębokie i pojemne szuflady bądź zamykane półki, w których można przechowywać nie tylko rzeczy związane ze sprzętem RTV, ale i obrusy, firany czy narzuty na sofę. Część dostępnych na rynku egzemplarzy, jak komoda RTV 2S typ LYOF01 posiadają dodatkowo oświetlenie zintegrowane z korpusem, które wprowadzi miłą atmosferę w naszym pomieszczeniu wieczorami.

Tagged with: