Jaki makijaż do złotej sukienki?

Jaki wybrać makijaż do złotej sukienki? Złota sukienka, szyta najczęściej z cekinów lub metalicznego, połyskującego materiału jest akcentem stylizacji bardzo wyrazistym. Zarówno makijaż, jak i także biżuteria czy też torebka powinny ją raczej tonować oraz uzupełniać, niż ozdabiać dodatkowo. Sprawdźmy, jak taki makijaż wykonać.

W jakich kolorach makijaż do sukienki w kolorze złota?

Złota sukienka się kojarzy nam z weselami, imprezami letnimi na świeżym powietrzu czy też z sylwestrem. Chociaż ostatnimi czasy nie mamy zbyt wielu okazji na imprezy, to nie oznacza, że mamy być nieprzygotowane.

Złoto może mieć naprawdę bardzo wiele obliczy. Może być białe, które wpada w srebro, ciepłe oraz żółte, które przypomną pomarańcz oraz kolor piasku. Kolejne złoto jest ciemne i rudawe, które przypomina bardziej miedź. Dosyć trudno jest odtworzyć połysk na tkaninie prawdziwego szlachetnego metalu. Najczęściej się rob to przy pomocy cekinów połyskujących, brokatu, złotych nitek lub też tak zwanych metalicznych materiałów.

Jakie kolory będą pasowały do sukienki w kolorze złota? Przede wszystkim będziemy doskonale wyglądać w dodatkach czarnych. Taka faktura z pewnością dobrze się skomponuje z beżami neutralnymi kolorami jesieni czy też brązami. Złoty kolor nie będzie się gryzł ze srebrem delikatnym. Złoto kocha ze wzajemnością czerwień. Dlatego, jeśli lubmy pomadkę czerwoną, śmiało po nią możemy sięgnąć.

Musimy pamiętać, że makijaż do złotej sukienki powinien być jej uzupełnieniem. Unikajmy zatem biżuterii świecącej, brokatu na włosach czy też na oczach, a także mocnych barw.

Co przygotować do makijażu do złotej sukienki?

Jako makijaż do sukienki w złocie można postawić na sprawdzony już delikatny smokey eye. Sprawdzi się na sylwestra, wesele czy też po prostu na wieczorne wyjście. Zamiast klasycznego cienia czarnego, na powiekę położyć należy brązowy, metaliczny czy też miedziany cień. Ociepli to naszą twarz, jak i także sprawi, że makijaż będzie o wiele lżejszy.

Do wykonania makijażu do sukienki w kolorze złota będziemy potrzebowały: bazy pod cienie, primera rozświetlającego, podkładu, korektora pod oczy, delikatnego różu do policzków, pudru transparentnego, bronzera, metalicznych cieni do oczu, czarnej kredki do oczu, tuszu do rzęs, błyszczyka naturalnego kredki do wypełnienie brwi, zestawu pędzli, jak i także sprayu do utrwalania makijażu. Oczywiście te wszystkie produkty wykorzystamy jeszcze niejednokrotnie. Nie musimy się zatem o to w żadnym wypadku martwić, że jest to zakup jednorazowy.