Jaki makijaż do czerwonej sukienki?

Bez wątpienia czerwona sukienka jest bardzo mocnym elementem stylizacji. Akcesoria oraz makijaż do czerwonej sukienki powinny raczej ją uzupełniać, a nie dominować. Jaki zatem makijaż okaże się najlepszy? Oczywiście smokey eyes.

Na co postawić?

Czerwone sukienki są doskonałym pomysłem na nasze wielkie wyjścia. Mowa o tu o weselach, randkach, wyjściach do opery czy też do teatru. W tymże kolorze na pewno nie przemkniemy w sposób niezauważony. Czerwona sukienka podkreśli nasz temperament ognisty oraz doda nam zdecydowanie pewności siebie.

Jeśli się wybieramy na wesele czy też na formalną wieczorową imprezę, to najlepiej jest postawić na sukienkę z podkreśloną talią oraz spódnicą rozkloszowaną. Ta sukienka ma piękny oraz wyrazisty czerwony kolor. Możemy dodatkowo ją skomponować z czarnym klasycznym żakietem. Przy takiej mocnej czerwieni nie wprowadzajmy lepiej następnego koloru, aby stylizacja przypadkiem nie stała się stylizacją tandetną.

Makijaż krok po kroku

Jeśli chcemy wykonać makijaż do czerwonej sukienki, to powinnyśmy zapoznać się z instrukcją krok po kroku. Zawsze numerem jeden jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Musimy po prostu przygotować skórę. Korektorem tuszujemy wszelkie niedoskonałości oraz także cienie pod oczami.

Pamiętajmy, że makijaż zaczyna się najczęściej od oka. Później na skórę się nakłada podkład. Wynika to z tego, że cienie ciemne używane do smoky eye mogą zostawić smugi oraz także ciemne cienie pod naszymi oczami. Aby uniknąć zabrudzenia, to na powiekę dolną nakładamy bardzo grubą warstwę specjalnego talku czy też transparentnego pudru.

Następny krok to krok trzeci, a więc przygotowanie oka. Zawsze makijaż rozpoczynamy od nałożenia bazy. Najlepiej wybrać bazę, która będzie kolorem przypominała korektor do twarzy. Wyrównany tym samym sam koloryt powieki. Na załamanie oka nałóżmy pędzlem dużym puder  w kolorze naszej skóry.

Później płaskim pędzlem nakładamy na oko cień do powiek. Zawsze zaczynamy od kącika zewnętrznego do kącika wewnętrznego. Musi to być odcień jasny, który będzie świetną bazą dla dopełnienia ciemnego. Cienie możemy także nakładać opuszkami palców.

Ostatni krok to nałożenie cienia średniego, a wiec spopielonego brązu, szarego czy też grafitowego. Kolor pośredni jest zależny od tego, jaki konkretni wybrałyśmy zestaw kolorów. Nałóżmy go na mniej więcej połowę powieki okrągłym oraz dużym pędzelkiem. Niezmiernie ważne jest to, aby średni kolor położyć także w samym załamaniu powieki, aby móc uzyskać trój wymiar. Z każdym kolejnym makijażem nabierzemy większej wprawy.