Jak zrobić w pięć minut makijaż do zielonych oczu?

Makijaż do zielonych oczu ma za zadanie podkreślić ich przepiękny kolor. To właśnie oczy zielone są jednymi z rzadziej spotykanych. Czy wiesz, że posiada je jedynie 2 do 4 procent populacji ludzi na całym świecie? Oczy zielone są wynikiem małej oraz umiarkowanej ilości melatoniny bezpośrednio w tęczówce. Zielony kolor jest mieszanką niebieskiego koloru oraz koloru bursztynowego. Jaki makijaż najlepiej pasuje do zielonych oczu? Przekonajmy się.

Makijaż pasujący do zielonych oczu oraz brązowych włosów

Jak dobrać makijaż do zielonych oczu? Wybór koloru jest tak naprawdę uzależniony od samego koloru włosów. Całkiem inny makijaż się sprawdzi w przypadku kobiet o oczach zielonych i włosach brązowych, a inny u kobiet o włosach blond. Ciemne włosy oraz zielone oczy to bardzo ciekawa mieszanka. Ciemna oprawa oczu sprawia, że są one o wiele bardziej wyraziste. Celem zatem jest ich podkreślenie dalsze.

Zielone oczy nam pozwalają na dosyć dużą kreatywność jeśli chodzi o samo kreowanie makijażu. Kolorem najlepszym dla zielonych osoby oraz włosów ciemnych jest brąz, jak i także szary. Kolory te pozwalają na stworzenie makijażu niemal uniwersalnego i to na każdą okazją. Makijaż zielonych oczu również korzystać może z takich kolorów jak lilia, śliwka, koral czy też lawenda.

Jeśli jedynie make up nie będzie mocny przesadnie, to barwy te pozwalają wydobyć świetnie głębię zieleni. Im barwa jest intensywniejsza, tym efekt bardziej drapieżny możemy uzyskać. Wystarczy, że zastosujemy czarny cień czy też czarną kredkę. Będzie ona świetnym kontrastem dla tęczówki zielonej. Taki efekt mocny nadaje się zapewne na wieczór. Szczególnie na imprezkę czy też na randkę.

Zieleń wygląda świetnie zestawiona z brzoskwiniowym kolorem, a nawet kolorem czerwonym. Zastosowanie cieni brzoskwiniowych doda kobiecie nieco subtelności. Jednak czerwieni lepiej nie nakładać na powieki. W przypadku tym można zaakcentować mniej same oczy, a usta pomalować na czerwony oraz mocny kolor. Efekt będzie porywający.

Makijaż do zielonych oczu oraz włosy blond

Jaki dokładnie kolor cieni pasuje do zielonych oczu oraz blond włosów? Kobiety jasnowłose mają zwykle jasne brwi, dlatego warto je delikatnie przyciemnić – no chyba, że włosy są farbowane. W przypadku włosów jasnych szczególnie jest istotne podkreślenie mocniejsze oczu, aby móc wydobyć ich głębię. Najlepiej się sprawdzają tutaj brązy oraz beże.

Oczy podkreślić można zarówno samą kredką, jak i także cieniami. Najlepiej pomiędzy nimi uzyskuje się przejście od najciemniejszej części do części najjaśniejszej.