Jak zrobić kreskę eyelinerem i jaki warto kupić?

W Twojej kosmetyczce powinno znaleźć się miejsce przynajmniej na jeden eyeliner. Jeśli szukasz takiego, który sprawdzi się w każdym make-up, sięgnij po ten w klasycznej czerni. Jest wszechstronny, dobrze wygląda na każdym odcieniu skóry i przy każdym kolorze oczu. Zastanawiasz się jednak jak wybrać ten idealny?  Oto wskazówki, jak znaleźć czarny eyeliner, który pokochasz i który podkreśli Twój kształt oczu.

Znajdź idealną formułę

Wybór eyelinera o konsystencji, która będzie dla Ciebie najwygodniejsza, jest kluczem do wykonania wymarzonego makijażu oczu. Pamiętaj, że kosmetyki te dostępne są w kilku różnych typach. Jeśli cenisz sobie klasykę, komfort i szybkość wykonywania makijażu na tagomago.pl/collections/makijaz-oczy-eyeliner wybierz eyeliner w kredce. Idealnie sprawdzi się ona w kosmetyczce początkujących makijażystek i pozwoli na wyrysowanie perfekcyjnej kreski. Inną opcją jest eyeliner żelowy. Początki z nim mogą być trudne, jednak z czasem dojdziesz do wprawy i polubisz się z tą wygodną formułą kosmetyku. W drogeriach kupić możesz też eyelinery płynne, które docenisz przede wszystkim za precyzje. Dostępne są one w małych tubkach z pędzelkiem w stylu pióra -to nim rysuje się kreskę. Ich używanie wymaga wprawy, dlatego sięgaj po nie, jeśli wcześniej miałaś już do czynienia z eyeinerami. Pamiętaj też, że wyrysowana nimi kreska potrzebuje kilku minut, aby wyschnąć i nie rozmazywać się.

Poszukaj swojego koloru

Czarny eyeliner to klasyka, która nie powinna być obca żadnej z nas. Pamiętaj jednak, że istnieje wiele kolorów, które warto wypróbować na powiece. Każdy nada make-up niepowtarzalnego efektu i stylu. Niektóre z kolorów mogą wzmacniać twoje spojrzenie i wyostrzać je. Taki efekt uzyskasz, jeśli kolor kosmetyku dobrze dopasujesz do swojego stylu urody. Oto kilka wskazówek, które ci w tym pomogą:

  • niebieskie oczy – ciepła miedź lub złoto rozjaśni Twoje oczy, sprawiając, że będzie ono jeszcze bardziej niebieskie; podobny efekt uzyskasz, sięgając po kolor granatowy,
  • zielone oczy – wybieraj kolory z czerwonymi odcieniami, takie jak brąz wydobędą one zieleń w twoich oczach,
  • brązowe oczy – odcienie brązu dobrze współgrają z brązowymi oczami; do piwnego spojrzenia polecane są też odcienie ciemnoniebieskie.

Jak malować oczy eyelinerem?

To, jak namalować kreskę na powiece eyelinerem w dużej mierze zależy od kształtu twoich oczu. Aby dobrać odpowiednią technikę, przyjrzyj się temu co radzą profesjonalne makijażystki. Mówią one, że:

  • Jeśli masz… migdałowe oczy – jesteś szczęściarą. Ten klasyczny kształt oka dobrze wygląda z każdą kreską. Aby go podkreślić, narysuj cienką linię, zaczynając od wewnętrznego kącika linii rzęs i zwiększaj je grubość, aż osiągniesz zewnętrzną trzecią część.
  • Jeśli masz… okrągłe oczy – aby je wydłużyć, skup się na zewnętrznych kącikach, rozmazując dodatkowo konturówkę na górnej i dolnej linii rzęs. Unikaj grubej kreski na środku powieki, chyba że chcesz podkreślić okrągłość oczu.
  • Jeśli masz… przymknięte oczy. Brakuje Ci widocznej powieki, a górna powieka może nawet nieco opadać na łuku brwiowy, oznacza to, że ​​nie ma zbyt wiele miejsca na pokazanie cienia i konturówki. Upewnij się, że nakładasz eyeliner na górne rzęsy. Dodanie grubej kreski w zewnętrznych rogach otworzy oczy.
  • Jeśli masz… małe oczy. Narysuj linię od wewnętrznego kącika i przedłuż ją poza te zewnętrzny. Nie nakładaj eyelinera wzdłuż dolnych rzęs, ponieważ może sprawić, że Twoje oczy będą wydawały się mniejsze.
Tagged with: