Jak zmyć hybrydy? Sprawdź nasz poradnik!

Ogromny wybór lakierów hybrydowych oraz efektów do paznokci skłania nas do coraz częstszej zmiany stylizacji, dopasowując ją do panujących trendów, pory roku oraz ubioru. I choć sam manicure hybrydowy doskonale zabezpiecza płytkę paznokcia przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, to jego nieprawidłowe i nader częste usuwanie może być szkodliwe dla paznokci. Jak więc zrobić to poprawnie i czego unikać w trakcie zabiegu ściągania hybryd? Mamy dla Was kilka niezwykle przydatnych wskazówek!

Jak przygotować się do usunięcia manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy możemy usunąć na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to wykorzystanie frezarki, co jest metodą przeznaczoną dla osób wyszkolonych i doświadczonych, zaś drugi to usunięcie hybryd przy pomocy zmywaczy do paznokci. Jeżeli więc nie mamy wystarczająco doświadczenia i nie wiemy jak posługiwać się frezarką, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie płynów do usuwania paznokci hybrydowych. Pamiętajmy jednak, że nawet remover o najdelikatniejszym składzie w nadmiarze może być szkodliwy, a to wszystko za sprawą obecności acetonu. To właśnie aceton kosmetyczny świetnie radzi sobie z usuwaniem hybryd, dlatego większość płynów do ich usuwania powstaje na jego bazie. Warto więc zaznaczyć, że jest to bardzo silny rozpuszczalnik, który nieprawidłowo używany może przyczyniać się do wysuszenia skórek oraz pogorszenia się kondycji płytki paznokcia. Jak zatem z niego korzystać?

Na początek musimy mieć świadomość, aby korzystać wyłącznie ze zmywaczy do paznokci najwyższej jakości. Tylko sprawdzone produkty będą bezpieczne dla kondycji naszych dłoni, tak więc w tym wypadku zdecydowanie nie warto oszczędzać. Kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę jest aktualny stan naszych paznokci. Jeżeli więc są one w pełni zdrowe i nie mamy z nimi żadnego problemu, możemy sięgnąć po aceton do hybryd, zaś jeżeli nasze paznokcie są osłabione, wtedy lepszym wyborem będzie płyn do usuwania hybryd z dodatkiem lanoliny. Jest to substancja, która natłuszcza, nawilża i odżywia paznokcie i skórki wokół nich, a tym samym świetnie zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem acetonu. Gdy znamy już podstawy, czas przejść do kolejnego kroku, czyli rozpoczęcia zabiegu.

Jak usunąć manicure hybrydowy?

Jak usunąć lakier hybrydowy? Przed przystąpieniem do zabiegu usuwania manicure hybrydowego warto zabezpieczyć skórki odżywczym preparatem. W tym wypadku świetnie sprawdzą się oliwki do skórek i paznokci, które podobnie do lanoliny natłuszczają, nawilżają i odżywiają paznokcie i skórki wokół nich. Jeżeli jednak nie mamy żadnej z nich pod ręką, możemy zrobić ją własnoręcznie. W tym celu wystarczy delikatnie podgrzać oliwę, dodać do niej kilka kropli z cytryny oraz łyżeczkę miodu, a na koniec przygotowaną mieszanką posmarować skórki. Gdy skórki są już zabezpieczone, możemy przejść do wykonania zabiegu:

KROK 1 – pierwszym krokiem jest spiłowanie wierzchniej warstwy topu. Do tego możemy wykorzystać blok polerski lub pilnik o gradacji 180. To pozwoli na lepsze wchłonięcie acetonu, a tym samym skuteczniejsze pozbycie się lakieru hybrydowego.

KROK 2 – kolejnym krokiem jest aplikacja jednego ze zmywaczy do paznokci. Tutaj tak jak wspomnieliśmy wcześniej, do paznokci zdrowych wybieramy klasyczny aceton kosmetyczny, a do paznokci osłabionych płyn do usuwania hybryd z lanoliną. Preparat, który wybraliśmy aplikujemy na waciki bezpyłowe, następnie przykładamy je do paznokci i usztywniamy klipsem. Jeżeli nie mamy pod ręką klipsów, możemy owinąć waciki i paznokcie folią aluminiową.

KROK 3 – waciki nasączone jednym z removerów trzymamy przyłożone do paznokci przez około 10-15 minut. Po tym czasie drewnianym patyczkiem usuwamy resztki lakieru hybrydowego (ruchy kierujmy od skórek do wolnego brzegu paznokcia), a jeżeli ten nie odchodzi, czekamy kolejne 5 minut.

KROK 4 – na koniec skórki nawilżamy jedną z oliwek do skórek i paznokci, a dłonie smarujemy odżywczym kremem do rąk. W ten sposób wspomożemy ich regenerację i zniwelujemy szkodliwe działanie acetonu.

Czego nie robić podczas usuwania hybryd?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest zachowanie delikatności. Podczas wykonywania zabiegu musimy być szczególnie uważni, tak aby nie uszkodzić cienkiej płytki paznokcia. Manicure hybrydowego nie można zdrapywać, zrywać i zeskrobywać, ponieważ w ten sposób możemy zerwać wierzchnią część płytki, co spowoduje jej osłabienie. Pamiętajmy również, aby nie moczyć dłoni w miseczce z acetonem. W ten sposób zniszczymy nie tylko paznokcie, ale i wysuszymy skórki.

Tagged with: