Jak zachować zdrowe i piękne włosy?

Nie każdy sobie zdaje sprawę co kryje się pod efektownymi etykietami popularnych szamponów i odżywek stojących w wielkim wyborze na półkach hipermarketów. Chociaż często noszą nazwę naturalnych jest to wyłącznie chwyt reklamowy. Zawierają wiele szkodliwych, chemicznych składników, które często skórę i przesuszają skórę głowy, a ich efekt działania jest bardzo krótki.

Detergenty, te same, które znajdują się w proszku do prania lub płynie do zmywania, produkty ropopochodne to przykłady szkodliwych komponentów stosowanych w tanich, popularnych kosmetykach. Aby być pewnym, że stosujemy naprawdę ekologiczne kosmetyki do włosów trzeba zapoznać się z ich składem. Etykieta lub ulotka produktu powinna być czytelna i zawierać kompletną informację o składzie. Sama nazwa ekologiczne nie daje żadnej gwarancji, ponieważ nie istnieją doprecyzowane przepisy stosowania takich wyrażeń jak naturalne czy ekologiczne.

Gdzie kupić ekologiczne kosmetyki do włosów?

Za najlepsze uważa się kosmetyki profesjonalne, używane w renomowanych salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Nie każady wie, że kosmetyki te można również kupować i używać na własną rękę. Bandi.pl to polska firma kosmetyczna, wyspecjalizowana w produkcji naturalnych kosmetyków wysokiej jakości. We współpracy ze specjalistami z dziedziny trychologii – nauki zajmującej się zdrowiem skóry głowy i włosów stworzyła specjalną linię ekologicznych kosmetyków do włosów nazwaną Tricho-Esthetic. W skład tej serii marki bandi.pl wchodzi kompletna gama kosmetyków – oprócz szamponów i odżywek znalazły się w niej peelingi do skóry głowy i różnego rodzaju regenerujące ekstrakty z naturalnych składników. Regularne stosowanie tego typu kosmetyków to gwarancja zdrowej skóry głowy. Ekologiczne kosmetyki d o włosów produkcji bandi.pl można też polecić osobom z problemami dermatologicznymi, po konsultacji z lekarzem mogą być cennym uzupełnieniem kuracji.

Kto powinien używać ekologicznych kosmetyków do włosów?

Nie ma żadnych ograniczeń – każdy może ich używać, nie tylko osoby z problemami skóry głowy. Nie gwarantują błyskawicznego efektu tak jak to obiecują reklamy popularnych szamponów i odżywek rodem z hipermarketu, ale regularnie stosowane utrzymują włosy w doskonałej kondycji. Pomagają również na takie problemy jak łamliwość i osłabienie włosów, przetłuszczanie i nadmierne wysuszenie skóry głowy, skłonności do podrażnień czy łupież. Ekologiczne kosmetyki bandi.pl nie były testowane na zwierzętach, nie posiadają również w składzie komponentów odzwierzęcych dlatego mogą być używane przez zdeklarowanych wegan.

Tagged with: