Jak zachować chłodny odcień blond?

Chłodny blond to popularny kolor włosów, na który decyduje się coraz to więcej osób! Choć wspaniale się prezentuje, jest niestety bardzo wymagający i ciężki do utrzymania. Już po kilku myciach od koloryzacji zaczyna się wypłukiwać. Jak temu zapobiec i jak zachować chłodny odcień blondu?

Odpowiedni fryzjer

Aby móc zachować chłodny odcień blondu, należy zacząć od prawidłowej koloryzacji. Profesjonalny, doświadczony fryzjer będzie wiedział, jak przeprowadzić cały proces i z pewnością poleci również kosmetyki, które dobrze się sprawdzą w przypadku chłodnego blondu. W końcu każde włosy są nieco inne, podobnie jak i ich potrzeby.

Rezerwowanie wizyt w salonach fryzjerskich jest wyjątkowo proste. Można tego dokonać m.in. poprzez aplikacje, a dobrym tego przykładem jest aplikacja Jean Louis David — dostępna zarówno na Android’a: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid, jak i iOS’a: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394. Aplikacja umożliwia również zakup kosmetyków.

Płukanki, odżywki i fioletowe szampony

Wśród kosmetyków przeznaczonych dla włosów w kolorze chłodnego blondu — szczególnym zainteresowaniem cieszą się fioletowe szampony. Nie bez powodu. Rzeczywiście okazują się być skuteczne. Pozwalają pozbyć się żółtych tonów oraz odświeżyć kolor. Można je stosować zarówno profilaktycznie, jak i w celu pozbycia się nieestetycznych plam, które już się pojawiły.

Żółknięciu mogą zapobiegać również odżywki i płukanki. Należy jednak pamiętać o regularności w ich stosowaniu, a także indywidualnych potrzebach włosów. Jeden produkt nie sprawdzi się tak samo u każdej z osób, dlatego warto przetestować przynajmniej kilka propozycji.

Dla zachowania chłodnego blondu znaczenie będzie mieć również sama pielęgnacja włosów, w tym ich mycie, czy stosowanie produktów innych, niż te, które mają pozbyć się żółtych plam.

Tagged with: