Jak wykonać makijaż japoński?

Dumne ze swojej urody nienagannej Azjatki są prawdziwa inspiracją dla kobiet w zasadzie z całego świata. Często się zastanawiamy, czy sekret tkwi w sposobach pielęgnacji, a może jednak w odpowiednim makijażu. Jak się zbliżyć do ideału? Dowiedzmy się jak zrobić makijaż japoński?

Sztuka japońska makijażu

Czy makijaż japoński jest trudny w wykonaniu? Na pewno nie jest to skomplikowane zadanie. Dlatego też Azjatki przepadają za minimalizmem. Makijaż za zadanie ma rozświetlić twarzy oraz także podkreślić jej piękno naturalnie, a nie przykrywać niedoskonałości oraz tworzyć drugą, całkiem nową twarzy. Piękności japońskie nie mają tak wiele problemów z cerą, jak my, dlatego pozwolić mogą sobie na znacznie mniejszą ilość kosmetyków, aby twarz emanowała świeżością oraz wyglądała bardzo młodo.

Od czego w ogóle zacząć?

Pierwszym punktem zawsze jest nawilżenie cery. Mając poziom odpowiedni nawodnienia, jest bardziej elastyczna, gładsza oraz ma kolor jednolity. Drugą niezmiernie ważną kwestią jest rozjaśnianie cery. Azjatki uwielbiają swoją cerę porcelanową, dlatego też ochraniają ją mocno przed słońcem. Złuszczenie martwego naskórka to kolejna ważna kwestia. Żaden makijaż nie będzie dobrze wyglądał, jeśli się uwidocznią skórki suche, a cera będzie nierówna, ziemista oraz poszarzała.

Zanim zatem się zabierzemy za makijaż w japońskim stylu, powinnyśmy sięgnąć po bardzo dobry krem nawilżający, serum skoncentrowane z odżywczymi składniki albo też bazę odżywczą pod makijaż. Musimy pamiętać, aby dbać systematycznie o swoją cerę, każdego dnia, niezależnie od tego, jaki konkretnie mamy pomysł na makijaż.

Cera

Każdy makijaż azjatycki opiera się na niczym innym jak na cerze nieskazitelnej. To twarz właśnie gra główną rolę w makijażach Japonek. Nie liczą się usta i nie wyraziście podkreślone oczy. Wyrównana perfekcyjnie, rozświetlona, wygładzona oraz zdrowa cena wygląda naprawdę oszałamiająco. O sam wygląd cery zadbać można na kilka sposobów. Jednak najczęściej makijaż w japońskim stylu wykonuje się zazwyczaj na podstawie kilku bardzo prostych kroków. Chodzi o ukrycie sińców pod oczami przy pomocy delikatnego korektora, wyrównanie cery przy pomocy lekkiego oraz naturalnego kremu BB, lekkie muśnięcie policzków różem w kolorze dziewczęcym, nadanie skórze blasku przy użyciu rozświetlacza czy też puder różowy bądź bambusowy, który zarazem pielęgnuje oraz utrwala.

Warto skorzystać z filmików, które są umieszczane w sieci. Pokazane jest wszystko krok po kroku. Wystarczy postępować według zamieszczonej instrukcji.