Jak wykonać makijaż Harley Quinn?

Na bal przebierańców czy też na Halloween chcemy się wyróżniać z tłumu i stworzyć naprawdę ciekawe przebranie. Obecnie króluje moda na makijaż Harley Quinn, a więc na dziewczynę Jokera. Dosyć łatwo makijaż ten możemy odtworzyć. Plusem dodatkowym jest to, że wszelkie materiały potrzebne kupimy z łatwością w drogeriach stacjonarnych.

Jak wykonać taki makijaż?

Jak wykonać makijaż Harley Quinn? Na pewno w pierwszym kroku przy pomocy płaskiego pędzla na twarz nakładamy matowy, biały korektor. Idealnie jest, gdy mamy pod ręką tak zwaną farbę klauna. Jeśli takowej nie posiadamy, to warto poszukać w sklepach takiego korektora. Ważne jest to, aby był w stałej formie. Powinien być dosyć tłusty. Wówczas będziemy go mogły łatwiej rozprowadzić. Jeśli korektor będzie za suchy, to spróbujmy pędzel delikatnie zwilżyć. Korektora w żadnym wypadku nie nakładamy na powieki.

Po pokryciu korektorem całej twarzy czy też po wykorzystaniu farbki, twarz delikatnie należy przypudrować. Ważne jest to, aby puder był transparentny, a więc w kolorze białym. Kolorowy puder by tylko zniwelował biel korektora, a biały go jeszcze dodatkowo podbije. Twarzy przypudrowana nie będzie się błyszczała, a korektor czy też farba podczas tańców nam nie spłynie.

Kolejny krok to już czas na oczy. Na powieki należy nałożyć bazę. Później używamy dwóch kolorów. Jest to czerwony kolor na oko prawe i niebieski kolor na oko lewe. Harley miała często makijaż rozmazany, dlatego też pigment przeciągnąć należy na policzki. Uzyskamy dzięki temu złudzenie spływającego cienia po policzkach.

Kolejne kroki

Na drugim oku cieniem niebieskim odwzorowujemy podobny mniej więcej kształt. Nie musi on być oczywiście idealny. Harley bardzo często była w specyficznym nieładzie. Następnie podkreślamy linię rzęs przy wykorzystaniu czarnego cienia i rozcieramy go, aby nieco samą oprawę oka przyciemnić. Kolejny krok to tuszowanie dokładne rzęs.

Usta pociągamy pomadką czerwoną. Nie używamy w żadnym wypadku konturówki, ponieważ makijaż z założenia ma wyglądać na nieco niedopracowany. Eyelinerem malujemy małe serduszko pod okiem prawy.

Na sam koniec czas już na jakże słynny napis Harley. Bohaterka nosiła go na prawej żuchwie. Warto kogoś poprosić o pomoc w jego wykonaniu. Jeśli napis musimy wykonać samodzielnie, to warto go sobie w pierwszej kolejności napisać na kartce i spróbować odwrócić. Musimy pamiętać o tym, że malując go w lustrze, widzimy odwrotnie napis, niż to bywa w rzeczywistości. Zwróćmy koniecznie na to uwagę, abyśmy później efektem końcowym nie były zaskoczone.