Jak wykonać makijaż do zielonej sukienki?

Czy zamierzasz założyć zieloną sukienkę? Warto się zastanowić, który makijaż do zielonej sukienki pasuje najbardziej. Sprawdźmy to czym prędzej, aby zrobić wrażenie na swoim ukochanym, przyjaciółce czy też rodzinie.

Wszystko zależne od odcienia

Makijaż do zielonej sukienki jest zależy od jej odcienia. Inny będzie bezpośrednio do sukienki w pastelowym odcieni, a całkiem inny do sukienki w kolorze zieleni butelkowej. Do sukienki zielonej w pastelowym odcieniu pasuje makijaż delikatny oraz lekki. Oko będzie dobrze wyglądać, gdy na powiekę nałożymy matowe czy też kremowe cienie w odcieniach pastelowych. Bardzo ładne połączenie daje na przykład zieleń delikatna z różem bladym. Rzęsy powinny być wytuszowane mocno, a z kolei usta wystarczy podkreślić błyszczykiem naturalnym lub pomadką w samym odcieniu nude.

Każda kobieta powinna wiedzieć, że zieleń butelkowa wymaga oprawy ciemniejszej oka. Tutaj dobrze się sprawdzi smokey eyes lub też makijaż a’la Marylin Monroe. Oczy podkreślić można kreską cienką lub też cieniami w kolorze szarości oraz czerni przydymionej. Świetnym pomysłem jest także postawienie na makijaż naturalny. Oko wtedy należy podkreślić jedynie kreską ciemną idącą po wodnej linii. W tymże przypadku mocno należy wytuszować rzęsy lub też pokusić się nawet o doklejenie sztucznych rzęs. Usta pięknie będą wyglądać pomalowane szminką w odcieniu wina, bordo czy też burgundu.

Nie masz wprawy? Skorzystaj z pomocy kosmetyczki

Jeśli czeka nas wielkie wyjście, a nie mamy pewności, że wykonamy dobrze makijaż, to powinniśmy się skierować od razu do kosmetyczki. Wykona dla nas przepiękny makijaż w idealnie dobrym kolorze oraz perfekcyjnie wykonany. Same na pewno tak się nie pomalujemy. Co więcej kosmetyczka ma o wiele lepsze kosmetyki. Są to kosmetyki o najwyższej jakości. Dzięki temu makijaż jest wykonany starannie i co najważniejsze dla nas będzie się utrzymywał przez wiele godzin. Cieszy nas to.

Za makijaż wykonany u kosmetyczki musimy zapłacić między sto a dwieście złotych. W dużych miastach można zapłacić jeszcze więcej. Jednak jeśli czeka nas ważne wydarzenie, to warto zainwestować pieniądze. Nasz look jest przecież najważniejszy. Jeśli jednak uparłyśmy się, aby wykonać samodzielnie makijaż, to poszukajmy ciekawych trików w sieci. Filmiki instruktażowe są jasne i przejrzyste. Oczywiście niektóre techniki nie są proste, ale ćwicząc możemy naprawdę nabrać wprawy. Z czasem nawet zostaniemy prawie profesjonalnymi makijażystkami. O to właśnie nam chodziło. Przyda nam się ta umiejętność.