Jak wybrać kremy do twarzy dla skóry wrażliwej?

Jeżeli Twoja skóra ma tendencję do podrażnień w kontakcie z niektórymi kosmetykami lub reaguje zaczerwienieniem na wiatr czy mróz, swędzi lub piecze, prawdopodobnie masz skórę wrażliwą. Z problemem skóry wrażliwej boryka się coraz więcej kobiet i mężczyzn. Dbanie o ten rodzaj skóry może być skomplikowane, ponieważ nie każdy kosmetyk będzie właściwy, a to może wzmagać nadwrażliwość skóry i powodować dyskomfort. Podstawą pielęgnacji każdej cery są kremy do twarzy. Osoby o tym typie skóry szczególnie powinny uważać na wybierane produkty, ich skład i specyfikę działania. Dowiedz się jak wybrać krem do cery wrażliwej, aby dokonać trafnego zakupu.

Krem nawilżający dla skóry wrażliwej

Wszystkie typy skóry twarzy potrzebują nawilżania. Jedne mniej, innej bardziej. W skórze wrażliwej często dochodzi do utraty wody i suchości. Krem nawilżający do skóry wrażliwej pomoże zapobiec utracie wody i dłużej pozostawi ją nawilżoną. Nawilżona skóra jest mniej wrażliwa na czynniki zewnętrzne i wygląda zdrowiej. Pamiętaj jednak, aby używać kremu nawilżającego przeznaczonego specjalnie do skóry wrażliwej. Oprócz tego jest jeszcze kilka ważnych aspektów, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim musisz rozpoznać szczególne potrzeby Twojej skóry. Chociaż mogą występować na skórze typowe objawy dla trądziku, trądzik to nie to samo, co na przykład trądzik różowaty. Skóra młoda nie wymaga tej samej pielęgnacji, co skóra dojrzała, ani tłusta czy skóra sucha. Dlatego też właściwości nawilżające kremów do skóry wrażliwej mogą się różnić, tak, jak ich skład. Zwracaj uwagę, aby w składzie nie pojawiały się substancje, które uwrażliwiają Twoją skórę.

Jakie skutki uboczne mogą mieć kremy do twarzy dla skóry wrażliwej?

Niekorzystne działanie kremów nawilżających na cerę wrażliwą jest zwykle związane z niewłaściwym doborem kosmetyku lub nadmierną aplikacją. Składniki zawarte w dobrej jakości kremach dedykowanych skórze wrażliwej są skrupulatnie dobierane, aby nie powodowały podrażnień i dyskomfortu. Duża część kremów jest bezzapachowa i nie posiada substancji barwiących.

Jeżeli jednak wybierzesz niewłaściwy krem do potrzeb swojej skóry, na przykład, jeśli Twoja skóra ma skłonność do trądziku, a postawisz na krem o gęstej konsystencji – trądzik może się zaostrzyć. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać krem najlepiej dopasowany do Twojej skóry. Zawsze przed zakupem dokładnie przeanalizuj skład produktu, a podczas jego stosowania pamiętaj, że więcej nie zawsze znaczy lepiej. Jeśli nadal nie wiesz jak dobrać właściwy krem do twarzy możesz skonsultować się z kosmetologiem, który pomoże Ci w wyborze.

Tagged with: