Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Chociaż większość z nas nie wyobraża sobie wakacyjnych aktywności na świeżym powietrzu bez okularów przeciwsłonecznych na nosie, to tak naprawdę tylko nieliczni potrafią je odpowiednio wybrać. Ciemne okulary ma każdy, natomiast wciąż bardzo często są one nabywane na straganach. Ich kiepska jakość absolutnie nie chroni oczu przed niebezpiecznymi promieniami słońca. Wręcz przeciwnie, takie szkła mogą jeszcze bardziej zagrażać, aniżeli nienoszenie okularów w ogóle. Podpowiadamy, jak wybrać właściwe okulary przeciwsłoneczne, w których funkcjonowanie będzie komfortowe, a nasze oczy optymalnie zabezpieczone.

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne?

Targowisko z wakacyjnymi pamiątkami nie jest dobrym miejscem na zakupy okularów przeciwsłonecznych. O taki gadżet lepiej zadbać jeszcze przed wyjazdem. Najlepszym miejscem jest sklep optyczny, który w swojej ofercie posiada okulary z odpowiednimi filtrami. Stawiaj na jakość, a nie niską cenę.

Co brać pod uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Wybór okularów przeciwsłonecznych wcale nie jest taki prosty, a brak wystarczającej wiedzy z zakresu okulistyki niestety nie pomaga. Właśnie dlatego najlepiej udać się do profesjonalnego salonu optycznego, w którym na klientów czeka profesjonalne doradztwo.

Dobre okulary przeciwsłoneczne powinny posiadać szkła z antyrefleksem. Tego rodzaju powłoka zapobiega odbijaniu się światła od szkieł, a tym samym zapobiega jego przedostawaniu się do wnętrza oka.

Uwagę należy zwrócić także na filtr polaryzacyjny, który odbija odblaski. Takie okulary przeciwsłoneczne świetnie sprawdzają się dla kierowców oraz podczas uprawiania sportów zimowych. Pamiętaj, że noszenie okularów przeciwsłonecznych jest wskazane nie tylko latem, ale w ciągu całego roku.

Kupując ciemne okulary, zwróć uwagę, czy te posiadają informację o filtrach UV. Ich producent ma obowiązek umieszczenia danych w zakresie ich mocy. Okulary, które całkowicie pochłaniają negatywne promieniowanie, posiadają filtr UV 400. Im mniejsza wartość filtra, tym szkła mniej chronią oczy.

Design okularów przeciwsłonecznych

Nie ma wątpliwości, że modne oprawki damskie są świetnym uzupełnieniem codziennych stylizacji. W przypadku okularów przeciwsłonecznych ten aspekt nie jest jednak najważniejszy. Priorytetem jest ochrona oczu, dopiero później elementy estetyczne czy model zgodny z najnowszymi trendami mody.

Decydując się na konkretny typ okularów przeciwsłonecznych, uwzględnij dopasowanie oprawki do kształtu twarzy oraz kolor szkieł. Ciemne brązowe nadają się dla brunetek, ale warto wspomnieć także o ich walorach praktycznych. To właśnie ten kolor pozwala najlepiej odpocząć oczom od silnych promieni słońca. Szary kolor szkieł jest neutralny, czerwone szkła sprawdzą się po południu, a żółte są idealne dla kierowców.

Jak widzisz, wybór idealnych okularów przeciwsłonecznych nie jest łatwy, ale w profesjonalnym salonie optycznym i przy udziale doradców jest jak najbardziej możliwy. Wszystko dla ochrony oczu i optymalnego komfortu funkcjonowania.

Tagged with: