Problemy z erekcją z czasem dotykają wielu mężczyzn. Z wiekiem spada ilość testosteronu we krwi, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu funkcji seksualnych. Panowie niechętnie rozmawiają o swoich niepowodzeniach w łóżku. Obawiają się również konsultacji lekarskiej. Z czasem efektem zaburzeń erekcji mogą być kompleksy, depresja, a nawet rozbicie związku. Co może zrobić partnerka, aby temu zapobiec?
Zaburzenia erekcji – jak wesprzeć partnera?
Mężczyźni zmagają się z różnymi problemami łóżkowymi. Może chodzić o niemożność osiągnięcia wzwodu lub uzyskanie go, ale niewystarczającego do odbycia stosunku. Częstym problemem jest przedwczesny wytrysk. Te dolegliwości są dla panów krępujące, ale nie powinny być tematem tabu. Nie jest to kłopot, z którym zmagają się jednostki. Według Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej ma go około 1,7 Polaków. Badania pokazują, że 39 proc. z nich nigdy nie korzystało z żadnych środków, które mogą temu przeciwdziałać. Co 10. respondent przyznaje, że nie wie, do jakiego specjalisty udać się z problemem i w ogóle nie chce o tym rozmawiać. To błąd – na początek warto powiedzieć o tym partnerce, która może odegrać ważną rolę w odwróceniu sytuacji.
Przede wszystkim kobieta powinna być świadoma, z czego bierze się problem. Może on wynikać z nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, chorób nerek, chorób wątroby czy problemu z prostatą. Inne przyczyny to stres, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu. Bardzo rzadko problem wynika z braku zainteresowania partnerką. Warto uświadomić mężczyznę, że można sobie radzić z zaburzeniami erekcji i nie musi to wymagać poważnego leczenia.
Partnerka powinna rozumieć problem. Nie może on być przyczyną kłótni i konfliktów ani żartów. Błędem jest sugerowanie mężczyźnie, że ma kochankę. Warto uświadomić partnera, że prawdopodobnie zmaga się z problemem zdrowotnym. Można go zapisać na konsultację i przypomnieć o niej w dniu wizyty.
Co pomaga na zaburzenia erekcji?
Sposób na rozwiązanie problemu zależy od przyczyny. Możliwe, że wystarczy zmienić styl życia, co polega na:
- wprowadzeniu zdrowej diety – bogatej w warzywa i owoce, produkty zawierające argininę, cynk i witaminę E;
- zwiększeniu aktywności fizycznej – trening na siłowni czy systematyczne bieganie mogą pomóc wzmocnić organizm;
- rezygnacji z alkoholu, papierosów i używek.
Nie zawsze to wystarczy. Źródłem kłopotów z erekcją mogą być choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby metaboliczne i endokrynologiczne, schorzenia neurologiczne czy po prostu starzenie się organizmu.
Tabletki na erekcję jako rozwiązanie problemu
W niektórych przypadkach oczekiwany efekt można osiągnąć dzięki lekom dostępnym bez recepty. Jeśli problemy biorą się z niedostatecznego ukrwienia członka, to warto wypróbować tabletki na erekcję, które zawierają syldenafil. To substancja, która pomaga w takich sytuacjach. Takim produktem jest ActiGra Forte, który zawiera jej 50 mg w jednej tabletce. To maksymalna dawka dopuszczalna bez recepty. Produkt dostępny jest tutaj: https://actigraforte.pl. Kolejny lek to ActiGra, o mniejszej zawartości syldenafilu – 25 mg w tabletce. Warto zapoznać się z opisem tych produktów i wybrać dla siebie odpowiedni: https://actigraforte.pl/produkty. ActiGra Forte zaczyna działać nawet już po 12 minutach i do 5 godzin.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje na temat stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie przyjmowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.