Jak wprowadzić do życia codziennego Hygge?

Podobno Duńczycy są najszczęśliwszym narodem w Europie. W czym tkwi ich przepis na szczęście? Oczywiście w filozofii Hygge, która zakłada radość z drobnych rzeczy, ale też docenianie codziennych, małych przyjemności. Warto także otaczać się naturą. Wbrew pozorom Hygge nie odnosi się więc tylko do aranżacji wnętrz, lecz i codziennego życia. Zatem czas najwyższy tę filozofię szczęścia wprowadzić do swojego życia. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić.

Wycieczki rowerowe są przyjemne i dają radość

Aktywność fizyczna sprawia, że wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, które sprawiają, że zwyczajnie możemy odczuwać radość z drobnych rzeczy. I właśnie jest to kwintesencja Hygge. Dlatego też czas najwyższy wprowadzić do życia więcej ruchu, tym bardziej, że ruch to zdrowie. My polecamy Wam jazdę na rowerze. Rzeczywiście daje dużo przyjemności i pozwala się odprężyć, a przy tym wpływa pozytywnie na pracę całego organizmu. Trzeba jednak pamiętać, że i do wycieczki rowerowej trzeba się przygotować i tutaj mamy na myśli nie tylko to, że trzeba sprawdzić stan techniczny jednośladu, ale też to, że przydadzą się akcesoria rowerowe choćby dzwonek i dobre oświetlenie. Dobrze jeżeli Wasz rower ma błotnik, bo wtedy żadna pogoda Wm niestraszna. Polecamy Wam wycieczki po lesie czy po parku. W końcu otaczając się przyroda również można czuć radość i jeszcze większą przyjemność.

Małe rzeczy, a tak duże znaczenie

Nie od dziś wiadomo, że małe rzeczy mają duże znacznie. Dobrym przykładem są choćby akcesoria do roweru, które zwiększą bezpieczeństwo jazdy. Ale drobnostki wpływają też na Wasze samopoczucie i wpisują się w Hygge i tutaj mamy na myśli, by każdego dnia zrobić coś miłego dla siebie. Rzeczywiście może to być drobnostka typu obejrzenie odcinka serialu, popijając kawę czy też zjedzenie ciastka na tarasie, zachwycając się przyrodą. Nie ważne jest tak naprawdę co robicie, ale ważne jest, by to dawało Wam radość i frajdę. Zatem każdego dnia należy znaleźć czas dla siebie. Hygge zakłada też, by cieszyć się z codziennych prostych rzeczy, ale też żyć zdrowo zgodnie z naturą. A to oznacza, że należy zwracać uwagę na to co jecie, ale też jak przygotowujecie sobie jedzenie. Przede wszystkim posiłki powinny być zdrowe, ale też kolorowe i apetyczne. Dzięki temu będą smakować Wam jeszcze bardziej. A przy tym będą cieszyć Wasze oczy. Zamiast jedzenia śmieciowego wybierajcie lekkostrawne dania przygotowywane na bazie warzyw choćby na parze. Bukiet warzyw można połączyć z ryżem oraz porcją łososia i już zyskujecie smaczny, a przy tym zdrowy posiłek.

W pięknym otoczeniu lepiej się wypoczywa

Hygge wpisuje się też w aranżację wnętrz, a to oznacza, że i na nią należy zwracać uwagę. Tutaj mamy na myśli to, że przebywanie w pięknym otoczeniu pozwala nam lepiej się zrelaksować, ale też wypocząć, jednocześnie aranżacja domu czy mieszkania może być minimalistyczna. Stwórzcie w swoim domu czy mieszkaniu przyjemny klimat. Dzięki temu mała drzemka będzie przyjemniejsza, a kawa będzie smakować jeszcze lepiej. Przygotujecie choćby mały kącik relaksu, gdzie będziecie mogli wypocząć. Wystarczy, że na kanapie umieścicie kilka poduszek w dekoracyjnych osłonkach. Na kanapie powinien znaleźć się też koc w skandynawskie wzory. Nie zapomnijcie o zapaleniu kilku aromatycznych świec i już przyjemność przebywania w domu będzie większa.

Od siebie dla siebie, czyli czas zadbać o swoje potrzeby

Swoich potrzeb nie można ciągle zrzucać na ostatnie miejsce, lecz wreszcie należy skupić się także na sobie. Poza małymi przyjemnościami należy też zadbać o siebie i pamiętać, że nasze własne dobro jest najważniejsze. Nie można tylko i wyłącznie zwracać uwagi na potrzeby innych, a przy tym swoje cały czas bagatelizować. Należy przede wszystkim myśleć o sobie i mała doza egoizmu jest wręcz wskazana. A więc podarujcie sobie coś od siebie i dla siebie, choćby czas na własne przyjemności i własne hobby, które czas najwyższy znaleźć. Dobrym hobby jest nordic walking, ale też wycieczki rowerowe. Może warto nauczyć się haftowania czy szydełkowania. Ważne, by sprawiało Wam to przyjemność.

Tagged with: