Jak usunąć skórki z paznokci?

Manicure hybrydowy nie może obejść się z bez opracowanych skórek. Jest to jeden z najważniejszych elementów schludnie wykonanej stylizacji, który bardzo często decyduje o jej finalnym efekcie. Wyschnięte i popękane skórki nie tylko wyglądają bardzo nieestetycznie, ale niekiedy potrafią sprawiać ból i pieczenie.

To właśnie dlatego warto ich się pozbyć, tak aby wykonana stylizacja prezentowała się iście perfekcyjnie! Jak zatem to zrobić skutecznie i bezboleśnie? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał z redaktorką przygotowującą pomysły na paznokcie dla marki ModnePazurki.pl!

Jak poprawnie wyciąć skórki wokół paznokci?

Skórki znacznie łatwiej usunąć, gdy są nawilżone, dlatego na początek warto użyć specjalnego preparatu do zmiękczania skórek. Jest to produkt, który ułatwia ich odsuwanie i usuwanie, jednocześnie niwelując ból i pieczenie. Kolejnym krokiem jest wybór akcesoriów wspomagających zabieg. W tym celu sięgamy po patyczek o ściętych brzegach lub metalowe kopytko, za pomocą których skutecznie je odsuniemy z płytki paznokcia. Warto jednak zaznaczyć, że nie mając wprawy, lepiej wybrać miękkie narzędzie, którym nie porysujemy delikatnej struktury paznokcia. Po odsunięciu skórek, czas na wycięcie tych zbędnych. Do tego potrzebujemy naostrzonych cążek, z odpowiedniej długości ostrzem, które dopasowujemy do własnych preferencji. Przy ich pomocy delikatnie wycinamy odsunięty naskórek, pamiętając o zachowaniu szczególnej ostrożności. Oczywiście w tym celu możemy wykorzystać również frezarkę, choć ten sposób polecamy jedynie osobom, które ukończyły odpowiednie szkolenia.

Jak bezboleśnie usunąć skórki?

Niestety, czasem po odsunięciu i usunięciu skórek te mogą wywoływać uczucie bólu i pieczenia. Aby temu zaradzić, dobrym pomysłem jest wymoczenie dłoni w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwy, miodu oraz soku z cytryny. Jest to mieszkanka, której właściwości doskonale nawilżają, wspomagają regenerację oraz odżywiają naskórek. Po takiej kąpieli skórki warto dodatkowo nasmarować oliwką do skórek, a na dłonie zaaplikować i rozsmarować krem do rąk – podpowiada stylistka marki Pazuromaniaczki: pazuromaniaczki.pl

Należy jednak pamiętać, że zabieg usuwania skórek powinien być przeprowadzany regularnie, a nie tylko, gdy robimy paznokcie hybrydowe. Warto zatem wykonywać go również między manicure hybrydowym, co w przyszłości pomoże uniknąć popękania i przesuszenia skórek, a tym samym ułatwi wykonywanie kolejnych zabiegów.

Czym NIE usuwać skórek z paznokci?

Skórki można usunąć za pomocą różnych narzędzi, ale nie każde z nich się do tego nadaje. Których więc akcesoriów powinniśmy unikać?

  • Pilnik do paznokci – jest to narzędzie służące głównie do nadawania kształtu płytce oraz jej skracaniu, tak więc nie powinniśmy wykorzystywać go do usuwania skórek. Jego nieumiejętne stosowanie może powodować bolesne i nieestetyczne skaleczenia.
  • Frezarka – jest to narzędzie służące do polerowania paznokci i wyrównania skórek, ale jego używanie wymaga od nas wprawy i doświadczenia. Osoby początkujące mogą wyrządzić sobie nim krzywdę, dlatego jeżeli zdecydujemy się na jego użycie, najlepiej wcześniej przejść odpowiednie szkolenia.
Tagged with: