Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

W społeczeństwie panuje powszechne przekonanie, że niewielkie mieszkanie nie może być estetyczne i funkcjonalne. Mały metraż nie zawsze musi jednak stanowić problem – przy odpowiedniej aranżacji każde pomieszczenie może zyskać na funkcjonalności i wyglądzie.

W społeczeństwie panuje powszechne przekonanie, że niewielkie mieszkanie nie może być estetyczne i funkcjonalne. Mały metraż nie zawsze musi jednak stanowić problem – przy odpowiedniej aranżacji każde pomieszczenie może zyskać na funkcjonalności i wyglądzie. Jak więc urządzić małe mieszkanie i o czym warto pamiętać podczas remontu? 

Projektowanie niewielkich wnętrz – zaufaj profesjonalistom!

Stworzenie spójnego i funkcjonalnego projektu w ograniczonej przestrzeni to nie lada wyzwanie, które wymaga dużej uwagi, wiedzy i znajomości podstawowych zasad. Z tego powodu samodzielne budowanie planu pomieszczenia może okazać się zbyt trudnym zadaniem dla większości statystycznych Polaków. Posiadacze mieszkań o niewielkim metrażu powinni więc zdecydować się na współpracę z projektantem, który wykonuje projektowanie domów Kraków, w Warszawie i innych miastach na terenie naszego kraju. W tworzeniu projektu małej przestrzeni najistotniejsze będzie wydzielenie symbolicznych stref, by choć optycznie powiększyć pomieszczenie. W takim przypadku istotny będzie każdy centymetr przestrzeni, dlatego trzeba wykorzystać jej potencjał w 100%. Najlepszym pomysłem w małym mieszkaniu będzie połączenie kuchni z salonem – generalnie przyjmuje się bowiem, że im mniej ścian, tym lepiej. Wielu specjalistów, którzy wykonują projektowanie kuchni Krakówi na terenie całej Polski, poleca także ustawienie w przestrzeni kuchennej mebli na wymiar z możliwie jak największą ilością szafek i szuflad. 

Oświetlenie działa cuda!

Przy znajomości kilku sztuczek i faktów związanych z projektowaniem mieszkań można optycznie powiększyć przestrzeń nawet o kilka metrów. Kluczową rolę będzie tutaj odgrywać oświetlenie. Każde pomieszczenie, nawet najmniejsze, będzie wyglądać na większe i bardziej funkcjonalne przy zastosowaniu dużej ilości lamp i świateł. Dodatkowe oświetlenie szczególnie często stosuje się realizując projektowanie łazienek Krakówi w innych miastach w Polsce, gdyż to właśnie te pomieszczenia są zazwyczaj najmniejsze i najciemniejsze, przez co tracą na funkcjonalności i wyglądzie. Żyrandol umieszczony na środku pokoju nie będzie więc wystarczający – w małych pomieszczeniach warto też postawić na lampy ścienne, podłogowe i mniejsze lampki nocne. W salonie czy kuchni dobrze sprawdzą się także listwy LED, które nie zajmują dużo miejsca, a doskonale doświetlają poszczególne elementy przestrzeni. Nie bez znaczenia będą również kolory ścian i mebli. W mieszkaniach o niewielkim metrażu warto stawiać na jasne barwy utrzymane w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. 

Tagged with: