Jak ubierać dzieci, małe i duże?

Świeżo upieczeni rodzice, widząc pierwszą wyprawkę swojego malucha, mogą być przerażeni. Różnego rodzaju śpioszki, body, sweterki, rampersy, pajace, czapeczki… To nie wszystko – jeśli jest ciepło, to ubierać jedną warstwę, czy kilka? A co z kocykami? Jakie ubrania wybrać – zapinane na guziki, przekładane przez głowę, czy na suwak? U starszych dzieci wcale nie jest to łatwe – uczą się one samodzielności i same chcą wybierać swoje ubrania, a także same je zakładać. Czy ubieranie dzieci musi być koszmarem?

Jak ubrać niemowlaka?

Wiele zależy od dziecka. Zacznijmy od maluchów. Bo z nimi jest różnie. Jednak znacząca większość nie lubi ubierania. Dlatego też rodzice często korzystają z takich ubrań dla dziecka, które można sprawnie założyć, nie denerwując maluszka i nie wywołując spazmów, krzyków i płaczu. Sprawdzają się zatem ubrania, które nie są mocno przylegające, rozciągliwe, z guzikami czy na zatrzaski.

Jednym z pytań, które zadają rodzice, związane jest z ilością warstw. Ile ubrań jest odpowiednie na daną pogodę? Przede wszystkim dziecko ubiera się na cebulkę, żeby można było dany sweterek zdjąć, kiedy będzie zbyt ciepło. Można kierować się ogólną zasadą, że dziecko w wózku ubiera się o jedną warstwę więcej niż dorosły idący z nim na spacer (dziecko leży nieruchomo w wózku i nie porusza się, więc musi być ubrane cieplej). Dodatkowo warto sprawdzać dziecku kark – jeśli jest mokry, może to oznaczać, że dziecku jest za ciepło.

Jaki materiał ubrań dla dzieci?

Ważny jest też materiał, z jakiego wykonywane są ubrania. Najlepiej, by była to bawełna – materiał naturalny, który przylegając do skóry, będzie pozwalał jej oddychać. Łatwo jest go również wyprać i utrzymać w czystości, co przy maluchach jest trudne, ale i ważne. Ubrania dla dzieci od Cocoshki.pl wykonane są z wysokiej jakości bawełny organicznej, która jest niezwykle miękka i bezpieczna dla delikatnej skóry dziecka.

U starszaków ubrania z bawełny również wchodzą w grę – dzieci nie cierpią ubrań drapiących, swędzących czy niewygodnych, i bardzo szybko dają znać rodzicom, że dany sweter czy skarpetka jest dla nich problematyczna.

Ubieranie starszych dzieci

Ubieranie starszych dzieci również nie jest łatwe, zwłaszcza jeżeli mają swoje pomysły, np. chcą ubierać się w koszulki czy bluzy z motywem bohaterów ulubionych bajek, w czym przodują chłopcy. Jeśli chodzi o dziewczynki, w Cocoshki można znaleźć urocze tiulowe spódniczki, dzięki którym mogą zmienić się w księżniczkę, baletnicę czy wróżkę.

Mieszanie kolorów

Co ciekawe, nikt nie powiedział, że ubieranie dzieci w pastelowe czy jednolite kolory jest nudne. Takie ubrania również są piękne i można je sprytnie łączyć ze sobą, tworząc pasujące zestawy. Są one też ostatnio modne i coraz więcej rodziców odchodzi od stereotypowego ubierania dzieci w „chłopięcy” błękit i „dziewczęcy” róż. Mieszanie kolorów i łączenie ich ze sobą staje się standardem. Pojawia się też wiele ubrań w zieleni, brudnym różu, szarości, brązach czy żółciach. Rodzice mają zatem dużą bazę ubrań dla swoich pociech. 

Tagged with: