Jak skutecznie nauczyć dziecko języka angielskiego?

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest komunikatywne porozumiewanie się w języku angielskim. To przydatna umiejętność, która ułatwia nam funkcjonowanie poza granicami naszego kraju. Jak zacząć już od najmłodszych lat oswajać swoje dziecko z tym językiem?

Małe dzieci uczą się dużo szybciej niż dorośli ludzie, dlatego warto jak najszybciej zacząć uczyć je innych języków. Sporo młodych rodziców wdraża nawet system dwujęzyczny, który polega na tym, że na co dzień porozumiewają się z maluchem zarówno w języku polskim, jak i angielskim. To sprawdzona metoda, która z pewnością ułatwi późniejszą naukę bardziej skomplikowanych zasad języka angielskiego. Jeśli jednak jako rodzice nie znamy podstaw tego języka, to warto skorzystać z innych możliwości.

Szkoła językowa dla dzieci

Jeśli nasze dziecko jest już wystarczająco duże, to możemy zapisać je do szkoły językowej. Nauka angielskiego dla dzieci Poznań to świetny sposób na zapoznanie się z tym językiem od podstaw. Często się zdarza, że w domu nauka nie zawsze idzie tak, jakbyśmy tego chcieli. Dziecko jest rozpraszane przez chęć nieustannej zabawy lub oglądania kreskówek. Szkoła językowa posiada wykształconą kadrę pracowników, którzy mają odpowiednie podejście do dzieci i potrafią w ciekawy i skuteczny sposób przyswoić im zasady porozumiewania się  w obcym języku. Dodatkowo mobilizująca jest obecność innych dzieci w podobnym wieku,  z którymi można nawiązać przyjaźń i wspólnie ćwiczyć angielskie rozmówki.

Włącz język angielski do zabawy

Chyba każde dziecko uwielbia spędzać czas na zabawie. Warto wykorzystać tę sytuację do oswajania go z językiem angielskim. Jeśli twój maluch uwielbia oglądać bajki i kreskówki  w telewizji, to warto poszukać w Internecie wersji dostępnej w języku angielskim. Pewne dialogi mogą być mu znane na pamięć, więc po dłuższym czasie nie będzie miało problemów ze zrozumieniem tekstu mówionego w obcym języku. Dla nieco starszych dzieci, które potrafią już czytać, polecamy proste pozycje literatury anglojęzycznej. Początkowo taką książkę możemy czytać wspólnie i nieznane nam słowa sprawdzać w słowniku. Z biegiem czasu stanie się to dla naszego dziecka normalnością i samo chętnie będzie szukało znaczenia angielskich słów i zwrotów.

Dwujęzyczne porozumiewanie się

Jeśli jako rodzic znasz podstawy języka angielskiego, to śmiało możesz wykorzystać metodę dwujęzyczności. Od kiedy zacząć rozmawiać z dzieckiem w dwóch językach? Najlepiej rozpocząć jeszcze zanim skończy ono roczek. Mózg naszego maluszka zaczyna się intensywnie rozwijać między 8. a 10. miesiącem życia. To idealny czas na mieszanie ze sobą polskich i angielskich słów. Oczywiście zaczynamy od tych najprostszych np. określenia członków rodziny lub podstawowych czynności, takich jak jedzenie lub kąpiel. Dwujęzyczne dziecko ma z góry zapewniony lepszy start w przyszłość oraz ułatwioną naukę angielskiego  w szkole. Warto zadbać o rozwój naszego dziecka już od najmłodszych lat. Kto wie, być może kiedyś zapragnie ono wyjechać na stałe za granicę, a wtedy dwujęzyczność okaże się nieocenioną umiejętnością.

Tagged with: