Jak przywrócić piękno swoich włosów?

Gdy włosom brakuje substancji odżywczych, pozbawione są blasku i stają się matowe. Dodatkowo można zaobserwować ich nadmierne wypadanie oraz rozdwajanie się końcówek. Warto więc zacząć stosować świadomą pielęgnację, która przywróci im naturalne piękno i sprawi, że będą prezentować się zdecydowanie lepiej.

Postaw na preparaty dopasowane do twojego typu włosów

Przede wszystkim podczas wyboru kosmetyków do pielęgnacji włosów warto zwrócić uwagę, do jakiego typu włosów przeznaczone są preparaty.

Suche, przetłuszczające się czy łamliwe…?

Zwróć uwagę na informację na szamponie czy odżywce, do jakiego typu włosów przeznaczone są te kosmetyki. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom pozwolą ci one uporać się z konkretnym problemem i sprawią, że włosy staną się gładkie i pełne blasku.

Nisko czy wysoko porowate?

Obecnie w sklepach znaleźć można wiele preparatów, które posiadają dodatkowy podział na typ włosów ze względu na ich porowatość. Włosy niskoporowate są najczęściej lśniące, sprężyste oraz rzadko się elektryzują. Włosy wysokoporowate natomiast są matowe i mają tendencję do kręcenia się. Stawiając więc na odpowiednio dobrane preparaty, poprawisz stan włosów i przywrócisz im naturalne piękno.

Zacznij stosować kompleksową pielęgnację

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami, zacznij stosować kompleksową pielęgnację. Przy każdym myciu włosów stosuj odpowiednio dobrany szampon oraz odżywkę bądź maskę. Preparaty nawilżające trzymaj na włosach co najmniej kilka minut tak, aby składniki odżywcze zdążyły przeniknąć wewnątrz włosa. Dodatkowo raz w tygodniu zadbaj o jeszcze lepsze nawilżenie, stosując odpowiednio dobrany olej.

Zadbaj o odpowiednią termoochronę podczas suszenia czy prostowania włosów

Wysoka temperatura z pewnością nie wpływa pozytywnie na stan włosów. Zadbaj więc o odpowiednią termoochronę za każdym razem, gdy je suszysz, prostujesz bądź kręcisz. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów w formie sprayu bądź olejku, które tworzą powłokę na włosach i chronią przed ich przesuszeniem oraz rozdwajaniem się.

Jeśli to możliwe, ogranicz używanie wysokiej temperatury, gdyż jest to z pewnością najlepszy sposób na cieszenie się zdrowymi włosami.

Zadbaj o stan swoich włosów również od środka

To, co jesz, ma również ogromne znaczenie jak prezentują się twoje włosy. Na twoim talerzu nie może więc zabraknąć owoców, warzyw, kasz oraz pełnoziarnistych produktów, które bogate są w witaminy A, K, E. Dodatkowo należy spożywać białko w formie mięsa, ryb bądź roślin strączkowych. Dzięki aminokwasom, wchodzącym w skład białek, możliwe jest tworzenie keratyny, czyli ważnego składnika, z którego składa się włos.

Jeśli chcesz cieszyć się zdrowymi i lśniącymi włosami, postaw na kompleksową pielęgnację. Przede wszystkim przyjrzyj się bliżej swoim włosom i określ ich typ. Na tej podstawie możesz dobrać preparaty, które najlepiej są dopasowane do potrzeb twoich włosów. Pamiętaj również, że dieta ma ogromne znaczenie i może odmienić wygląd twoim włosów.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów kupisz na https://www.phlov.com/70-wlosy

Tagged with: