Jak prawidłowo myć i pielęgnować psa? Przewodnik po szamponach dla psów

Pielęgnacja psa jest niezwykle istotnym czynnikiem, który wpływa na zachowanie przez niego zdrowia oraz ładnego wyglądu sierści lub włosów. Odpowiednio dobrane produkty do mycia psa, a także do ich czesania mają ogromny wpływ na samopoczucie czworonoga oraz  odpowiednią ich higienę.

Szampon dla psa – wybieraj świadomie 

Szampon do pielęgnacji włosów u psa powinien być wybierany świadomie. Dodatkowo powinieneś wiedzieć, że dobrze jest wybierać produkty bazujące na naturalnych składnikach, aby nie doszło do podrażnień skórnych, bądź alergii. W zależności od indywidualnych predyspozycji Twojego zwierzęcia oraz rasy należy dobrać produkt, który będzie doskonale pielęgnował skórę, jak i włosy zwierzęcia.

Dobrze, abyś sięgał po sprawdzone produkty takie jak Elvis Szampon dla szczeniąt – to pielęgnacyjny, łagodny szampon dla szczeniąt. Dzięki zawartym składnikom sprawia, że sierść po kąpieli staje się miękka i lśniąca. Takie produkty posiadają certyfikaty i oznaczenia bezpiecznego stosowania na zwierzętach.

Ponadto warto zwrócić uwagę na skład, aby były to produkty wolne od parabenów, sztucznych składników, utleniaczy, które mogą negatywnie oddziaływać na skórę zwierząt. Pielęgnacja zwierzaka z odpowiednimi profesjonalnymi kosmetykami dla zwierząt jest bardzo prosta. Właściwie wyselekcjonowane i skondensowane składniki zawarte w takich preparatach są dostosowane do potrzeb czworonogów i różnych typów sierści.

Przewodnik po szamponach dla psów

Każdy właściciel psa powinien dbać o pielęgnację swojego czworonożnego przyjaciela. Z profesjonalnymi produktami jest to zdecydowanie łatwiejsze. Specjalistyczne szampony do pielęgnacji skóry oraz włosów bądź sierści zwierząt dedykowane są dla różnych potrzeb. Na przykład maltańczyki mają białe włosy, dlatego dla nich dedykowana jest specjalna linia produktów, które wybielają i pomagają utrzymać biel oraz blask włosów. Musisz też wiedzieć, że są to psy, które mają delikatną skórę, dlatego szampon powinien bazować na delikatnych składnikach.

Innym typem psów są yorki, które wymagają pielęgnacji przy użyciu produktów ułatwiających rozczesywanie włosów, a także chronią przed ich plątaniem i dodatkowo odżywiają i nawilżają skórę. Gama produktów jest bardzo szeroka i można w niej znaleźć – szampony do krótkiej oraz długiej sierści, a także przeznaczone do różnych jej odcieni.

Szampony mają różne przeznaczenie np. dodają objętości włosom, ułatwiają rozczesywanie, wykazują właściwości nawilżające, regenerujące oraz oczyszczające. Dzięki tak szerokiej gamie produktów każdy właściciel może wybrać odpowiedni dla swojego psa.

Tagged with: