Jak podkręcić rzęsy bez zalotki? Poznaj proste sposoby bez zalotki

Zamarzyły Ci się podkręcone rzęsy, ale nie posiadasz w domu zalotki? Nic straconego! Przedstawiamy sposoby na uzyskanie kokieteryjnego spojrzenia, które w natychmiastowy sposób pokonają proste rzęsy.

Jak podkręcić rzęsy bez zalotki? Poznaj proste domowe sposoby!

Podkręcone rzęsy wyglądają zmysłowo i sprawiają, że oko wydaje się większe. Oczywiście najprostszym sposobem na wywinięcie rzęs jest użycie zalotki, ale istnieją też inne sposoby na pokonanie prostych rzęs. Oto one:

Podkręcanie rzęs ciepłymi palcami

Pomaluj rzęsy tuszem i poczekaj, aż nieco przyschną. Następnie ogrzej palce, delikatnie dociśnij nimi górę rzęs do powiek i przytrzymaj kilka sekund. Powtórz tę samą czynność kilkakrotnie.

Podkręcanie rzęs suchą szczoteczką

Nie wyrzucaj starego tuszu do rzęs, ponieważ szczoteczka przyda się do podkręcania. Umyj ją dokładnie z resztek kosmetyku. Pomalowane rzęsy delikatnie rozczesz za pomocą suchej szczoteczki, podkręcając je ku górze i wywijając. Rzęsy wysychając, zachowają podkręcenie, które jednocześnie będzie wyglądało bardzo naturalnie.

Podkręcanie rzęs łyżeczką

Ogrzej metalową łyżeczkę – np. suszarką lub nad wrzątkiem i palcem przytrzymaj rzęsy przez kilka sekund na wypukłej stronie łyżeczki.

Inny skuteczny sposób to delikatne przyciśnięcie wypukłej strony łyżeczki do nasady rzęs. To sprawi, że rzęsy ładnie i naturalnie się wywiną.

Jak podkręcić rzęsy bez zalotki na długo?

Jeśli domowe sposoby nie zadowalają Cię, możesz wykonać lifting rzęs. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnych preparatów i wałeczka modelującego. Potem można pomalować włoski mascarą.

Lifting rzęs nie tylko pięknie podkręca włoski, ale również je odżywia i nadaje im blasku. Efekt utrzymuje się nawet do 8 tygodni. Zabieg należy powtarzać miej więcej co 3 tygodnie.