Jak pielęgnować bardzo suche włosy?

Zdarza się, że coś pójdzie nie tak podczas rozjaśniania włosów lub podczas koloryzacji. Wtedy włosy stają się uszkodzone i robią się podobne do siana: suche, sztywne, szorstkie, brzydko skrzypiące. Zdarza się również, że przesadzimy z nadmiernym słońcem, z chlorowaną lub słoną wodą.

Zdarza się, że coś pójdzie nie tak podczas rozjaśniania włosów lub podczas koloryzacji. Wtedy włosy stają się uszkodzone i robią się podobne do siana: suche, sztywne, szorstkie, brzydko skrzypiące. Zdarza się również, że przesadzimy z nadmiernym słońcem, z chlorowaną lub słoną wodą. Możliwe też, że nie zabezpieczamy włosów wystarczająco przed złymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr czy deszcz. Zdarza się również często, że wysuszamy włosy poprzez stosowanie środków do stylizacji niskiej jakości lub przez częste i nieodpowiednie stylizowanie włosów za pomocą prostownicy lub lokówki. Wszystko to sprawia, że nasze włosy stają się coraz bardziej suche, aż w końcu mogą zacząć się masowo łamać i dojdzie do bardzo nieprzyjemnej dla nas sytuacji.

Jak suszyć włosy?

Wszystko zależy od naszego podejścia. Podejście zupełnie radykalne mówi, żeby suszyć włosy tylko naturalnie, bez jakiegokolwiek wspomagania. Jest to dobre, o ile nasze włosy schną szybko i nie idziemy spać w mokrych. Wtedy włosy bardzo się niszczą i łatwo łamią. Jednak nawet, jeśli Twoje włosy są suche, zalecamy, abyś je suszyła za pomocą suszarki. Z tą jednak różnicą, że nie nastawiaj nigdy najwyższej temperatury i najlepiej również stosuj mgiełkę ochronną.

Odnowa u fryzjera

Jeśli masz suche włosy, proponuję Ci udać się do fryzjera w dwóch celach. Po pierwsze wyrób w sobie nawyk regularnego podcinania końcówek. Jeśli końcówki włosów nie będą miały szansy się rozdwajać, to degradacja nie będzie postępowała w wyższe partie i włosy będą się mniej łamać. Po drugie warto abyś raz na jakiś czas wykonała profesjonalny zabieg odbudowy włosów. Może to być popularny botoks na włosy lub sauna z użyciem dobrej odżywki. Jeśli farbujesz włosy i nie chcesz z tego zrezygnować, to zrezygnuj przynajmniej z niskiej jakości farb drogeryjnych czy marketowych. Wykonuj koloryzację u fryzjera lub samodzielnie kup profesjonalną farbę na przykład w internetowym sklepie fryzjerskim www.sprzet-fryzjerski.pl. Takie farby są dużo skuteczniejsze i przede wszystkim lepiej pielęgnują włosy.

Pielęgnacja kosmetykami

No właśnie, a gdy już o pielęgnacji mowa, to na sam koniec pozostaje najważniejsza chyba kwestia. Suche włosy należy dogłębnie odżywiać i nawilżać. Dlatego używaj masek i odżywek tylko dobrej jakości z dobrym i bogatym składem. Powinny się w nim znaleźć naturalne olejki, masła, panthenol i różne nawilżające wyciągi.

Tagged with: