Jak dobrać gotowe firanki do kuchni?

Firany kuchenne to świetny sposób na dekorację pomieszczenia. Muszą być one przede wszystkim praktyczne, odporne na zabrudzenia, a także odpowiednio dopasowane do wnętrza. Na co zwrócić uwagę wybierając gotowe firany do kuchni?

W kuchni bardzo łatwo o zabrudzenia. Firany do kuchni powinny więc być wykonane z materiału odpornego na plamy, zwłaszcza tłuste, a także kurz i wilgoć. To, jaki model będzie najlepiej pasował do danego wnętrza zależy od wielkości kuchni, jej aranżacji, a przede wszystkim nasłonecznienia. Istotny jest też wybór tkaniny na firankę. Wybierajmy możliwie najcieńsze, gładkie oraz naturalne tkaniny.

O czym pamiętać wybierając gotowe firany do kuchni?

Jeśli kuchnia jest ciemna, z niewielką ilością światła słonecznego to należy unikać ciemnych, ciężkich i grubych zasłon. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się jasne firany wykonane z delikatnych materiałów, tak aby przepuszczały jak najwięcej światła. Praktyczne będą firanki w odcieniach bieli, beżu czy żółci. Kolory te rozpraszają światło i pięknie rozświetlają wnętrze. Dodatkowo jasne firany, bez dużej ilości wzorów, optycznie powiększą pomieszczenie. Z kolei zwiewny materiał łatwiej się pierze i szybciej schnie, a naturalne tkaniny, takie jak len czy bawełna, są najbardziej odporne na wchłanianie zapachów. W kuchni najlepiej sprawdzi się krótka firanka. W Internecie np. tutaj https://yourhomestory.com.pl/firany-gotowe, dostępne są gotowe firanki do kuchni – wystarczy dobrać taką we właściwym rozmiarze, kolorystyce i stylu upięcia. Aby znaleźć model, idealnie pasujący do danego wnętrza, należy dokonać starannych pomiarów. Ważne będzie precyzyjne określenie zwłaszcza długości odcinka pomiędzy karniszem oraz podłogą.

Jakie firany wybrać do kuchni?

Największą popularnością cieszą się firany o prostym kroju, pasują one do każdego wnętrza i można z nich korzystać nawet wtedy, kiedy zmienimy wystrój wnętrza. Warto pamiętać, że przestrzeń okienna powinna tworzyć spójną całość z resztą wystroju kuchni. Firanki muszą więc pasować do mebli oraz pozostałych dekoracji w pomieszczeniu. Wiele zależy też od rodzaju firany. Obecnie bardzo często wybierane są zazdrostki. Świetnie sprawdzą się one zwłaszcza w małym pomieszczeniu. Na YourHomeStory kupić można gotowe zazdrostki, dostępne w różnych wzorach i wersjach kolorystycznych. W kuchni świetnie sprawdzi się też firanka z woalu. Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, firanki z woalu mają tę zaletę, że nie przyciemniają pomieszczenia, przepuszczając światło, a dodatkowo łatwo się układają. Nie do każdego kuchennego wnętrza pasuje firanka. Do pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym dobrym rozwiązaniem będą np. rolety.

Tagged with: