Izotek opinie – co powinniśmy wiedzieć o tym leku?

Izotek opinie jest lekiem na trądzik, który zawiera pochodną syntetyczną witaminy A. Stosowany jest u pacjentów, u których wszelkie inne metody leczenia nie przyniosły kompletnie żadnych rezultatów. Podczas kuracji pacjent dany podlega pewnym ograniczeniom. W ulotce leku tego zostało zaznaczone, że podczas terapii lekiem Izotek oraz także przez miesiąc po jej zakończenie nie możemy oddawać krwi. Izotek to lek, który jest wydawany na receptę. Sam koszt kuracji bezpośrednio jest uzależniony od dawkowania. Lek jest dostępny w dawce 10 mg oraz 20 mg. Mamy dostępne opakowania po 30, 60 oraz 100 sztuk.

Na jakie efekty możemy liczyć?

Izotek opinie są bardzo pozytywne. Lek ten doskonale się sprawdza w leczeniu pospolitego trądziku, którego się nie udało wyleczyć przeciwbakteryjnymi lekami oraz także lekami o miejscowym działaniu. W efekcie dochodzi o zatrzymania samego rozrostu łojowych gruczołów, a nawet można zaobserwować ich zmniejszenie się. Zmniejsza się także ich aktywność. Poza tym lek ma bardzo pozytywny wpływ na rogowacenie się naskórka, a następnie mocno pobudza jego odnowę.

Terapia lekiem tym zazwyczaj trwa od 16 do 24 tygodni. Zanim rozpoczniemy leczenie, w jego trakcie oraz po samym zakończeniu najważniejsza jest opieka stała specjalisty. Po serii pierwszej leczenia zawsze są oceniane efekty. Jeśli terapia istotnie nie poprawiła stanu pacjenta, to wówczas leczenie można wznowić dopiero po upływie około ośmiu tygodni od zakończenia serii poprzedniej.

Izotek a alkohol oraz ciąża

Musimy wiedzieć, że Izotek nie wchodzi w interakcję bezpośrednią z alkoholem. Pamiętać należy, że zarówno lek, jak i także alkohol podlegają w wątrobie metabolizmowi, dlatego pacjentom zaleca się najczęściej rezygnację lub też ograniczenie spożywania alkoholu podczas samej kuracji.

A jak wygląda zależność Izoteku oraz ciąży? Kobiet ciężarne, jak i także karmiące piersią nie mogą w żadnym wypadku przyjmować tego leku. Stosowanie tegoż leku w ciąży jest zagadnieniem bardzo ważnym. Kobiety, które Izotekiem przechodziły kurację powinny zachować naprawdę szczególne środki ostrożności.

Ciąża po Izoteku nie powinna się pojawić wcześniej niż mniej więcej miesiąc po zakończeniu kuracji. Nie jest wskazane stosowanie tego leku w ciąży ponieważ w sposób istotny terapia podnosi samo ryzyko wystąpienia dosyć ciężkich wad płody oraz w bardzo dużym stopniu się zwiększa samo prawdopodobieństwo poronienia.

Musimy przed zastosowaniem leku dokładnie się zapoznać z ulotką. Działa to wszystko tak naprawdę na naszą korzyść.