Implanty zębowe – jak to wszystko się odbywa?

Jeżeli mamy braki w uzębieniu to bardzo prawdopodobne jest, że czujemy się z tym źle. Ludzie w pierwszej kolejności często zwracają uwagę właśnie na zęby, więc możemy niestety spotkać się z krytyką, jeżeli jednego z nich nie mamy – a znajdował się on w widocznym miejscu. Właśnie po to stworzone zostały implanty zębowe, które mogą zastąpić naszego naturalnego zęba, którego straciliśmy. A dlaczego w ogóle doszło do tego, że nie mamy zęba? Przyczyn może być mnóstwo – choroba, zaniedbania, urazy. Bez względu na przyczynę – zabieg wszczepienia implantu zębowego może znacznie ułatwić nam codzienne życie. 

Nie dla każdego jest to jednak taka prosta sprawa – implanty są zwyczajnie bardzo drogie. Nikogo to raczej nie dziwi, ponieważ już nawet najprostsze leczenie stomatologiczne jest kosztowne – w każdym wieku. Tutaj mamy przecież do czynienia z zaawansowaną technologią, a takie implanty są praktycznie niemożliwe do odróżnienia od zębów, które są zdrowe i na swoim miejscu. Musimy więc po prostu zaoszczędzić sobie wcześniej niezbędną sumę i przygotować się na to, że od pierwszej wizyty do założenia korony – na pewno minie trochę czasu.


Czego możemy się spodziewać? 

Na samym początku stomatolog sprawdza oczywiście, czy w ogóle mogą zostać u nas założone implanty żoliborz – musimy spodziewać się konieczności wykonania zdjęć pantomograficznych i tomograficznych. Specjalista będzie mógł ocenić tutaj wygląd kości szczęki oraz tkanek. Jeżeli wszystko będzie w porządku i przedstawiony nam plan zostanie przez nas zaakceptowany – wtedy tak naprawdę rozpocznie się cała procedura. 

Na początek w kości szczęki umieszczony zostanie implant, który od tego momentu będzie musiał zrosnąć się z żywą tkanką. Ten proces niestety musi trochę potrwać, więc musimy spodziewać się kilkumiesięcznej przerwy. Jest to niezbędne, aby implanty faktycznie były trwałe i spełniały swoje zadanie. Potem wykonywana jest dla nas korona, która zostanie dopasowana w 100% do naszych naturalnych zębów – pod względem koloru i kształtu. Takie korony zakładane są na implanty i procedura jest zakończona.


Zalety implantów


Implanty to na pewno ogromna wygoda. Jeżeli mamy braki w swoim uzębieniu to możemy mieć problemy podczas przeżuwania – a oprócz tego często cierpi też tutaj nasza samoocena. Jeżeli tylko mamy możliwości finansowe, aby sobie na to pozwolić i stomatolog sam uzna, że faktycznie możemy na tym skorzystać – implanty to bardzo dobre rozwiązanie. Jednak zabieg wszczepienia warto powierzyć profesjonalistom z doświadczeniem. W Warszawie polecamy gabinet stomatologiczny Dorodent.

Tagged with: