Henna pudrowa opinie – jak się kształtują oraz co to za zabieg?

Bez wątpienia geometria brwi jest bardzo popularna i to już od kilku sezonów. Sławę temu zabiegowi na pewno przyniosła henna pudrowa. Jak wykonać taką hennę? Co powinniśmy wiedzieć o niej oraz jak kształtują się henna pudrowa opinie? Sprawdźmy to.

Co to takiego?

Henna pudrowa opinie przedstawiają się niezwykle pozytywnie. Henna pudrowa występuje w sproszkowanej formie. Jest w zupełności produktem naturalnym. Dzięki temu zabieg pudrowej henny nie tylko wypełnia, ale również wzmacnia kolor naszych brwi. Co więcej niezwykle jest w stanie pielęgnować nasze brwi oraz także je regeneruje (oczywiście jeśli są uszkodzone). Musimy także pamiętać, że henna pudrowa barwi zarówno włosy, jak i także skórę.

Jest to niesamowicie ważne przy wyborze konkretnego koloru henny. Musimy powiedzieć, że jest ich znacznie więcej niż w produkcie standardowym. Zaletą pudrowej henny jest to, że daje nam niezwykle naturalny efekt. Chodzi zarówno o kształt brwi, jak i także ich przyciemnienia. Wszystko będzie dobrze, jeśli dobierzemy kolor.

Jak poprawnie wykonać hennę pudrową?

Zabieg pudrowej henny nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi ani też dużego inwestowania. Zestaw pudrowej henny kosztuje mniej więcej około stu dwudziestu złotych, w którym znajdują się różne saszetki z kolorami do wyboru. Aby móc wykonać hennę pudrową, potrzebujemy proszek henny oraz dołączoną wodę utlenioną, jak i także pędzelek do nakładania henny.

Mieszanie oraz także przygotowanie dokładne henny pudrowej jest identyczne jak w przypadku zwykłej henny proszkowej. Jednak na początku musimy pamiętać, że henna gęsta jest mocniejsza, jak i także trzyma się o wiele dłużej, a henna rzadsza jest o wiele jaśniejsza. Pamiętajmy także, że henna pudrowa sprawdza się najlepiej na brwiach, które są dobrze przygotowane. Jak je przygotować? Nie możemy zapomnieć o oczyszczaniu brwi. Kolejny krok to odtłuszczenie tych miejsc.

Nie wolno nam nakładać henny na brwi, które są brudne. Dlaczego? Wynika to z tego, że taka henna po prostu zbyt długo nie będzie się trzymała. Co więcej możemy mieć do czynienia z nieco ciemniejszymi miejscami. Brwi powinny być także odpowiednio wyczesane. O tym wszystkim musimy pamiętać, gdy chcemy samodzielnie wykonać ten zabieg. Jednak gdy wybieramy się do stylistki, to całością zajmie się specjalistka, a my możemy sobie spokojnie leżeć i oczekiwać efektu. Wybierzmy jednak dobrą specjalistkę, która się okaże rzeczywiście profesjonalistką. Nie patrzmy zatem na ceny, a na jakość. Jest to właściwe podejście.