Henna pudrowa ile się utrzymuje i co to za zabieg?

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie – henna pudrowa ile się utrzymuje? Kiedyś była nakładana na brwi jedynie zwykła henna, której trwałość nie była zbyt wysoka. Na pewno henna pudrowa jest znacznie trwalsza. Przekonajmy się sami.

Czym jest henna pudrowa brwi?

Zanim opowiemy sobie nieco więcej o trwałości henny pudrowej powinniśmy w ogóle sobie wyjaśnić co to takiego? Henna pudrowa brwi jest bardzo szybkim, a w zasadzie natychmiastowym sposobem na poprawienie kształtu brwi. Co więcej jest to metoda naturalna. Taki rodzaj henny powstaje głównie z takich ziół jak amla czy też lawsonia. Lawsonia jest tak naprawdę henną, która włosom na brwiach nadaje naturalny kolor. Zaś ampla odpowiada za samo wzmocnienie brwi oraz ich nabłyszczenie. Można dodatkowo oczekiwać sporej pielęgnacji skóry.

Do wydobycia samej głębi kolory henny służy nic innego jak proszek indigio. Zawiera on w swoim składzie pigment niebieski, ale nie musimy się tego obawiać, że po zastosowaniu pudrowej henny nasze brwi uzyskają takie właśnie zabarwienie. Składniki są tak skomponowane i do tego w takich proporcjach, aby kolor był zbliżony możliwie najbardziej do barwy naturalnej brwi.

W pudrowej hennie znajduje się jeszcze jeden składnik, który jest bardzo istotny, a mowa tutaj o niczym innym jak shikakai. Po co go dodajemy? Na nasze brwi działa on w sposób odżywiający oraz także pogrubiający. Co więcej, dzięki temu włoski są w stanie nabrać blasku nieprzeciętnego.

Trwałość henny pudrowej

Tym samym przeszliśmy do trwałości henny pudrowej. Henna pudrowa ile się utrzymuje? Na pewno musimy wiedzieć, że jeśli chodzi o trwałość henny pudrowej brwi, to jest ona niezmiernie satysfakcjonują. Oczywiście nie powinnyśmy po hennie pudrowej oczekiwać skuteczności, jak chociażby przy permanentnym makijażu brwi. Jednak tym samym pragniemy zaznaczyć, że efekty utrzymują się o wiele dłużej, niż w przypadku zastosowania zwykłej henny. Możemy tutaj mówić o cieszeniu się przepięknymi brwiami przez jakieś kilka tygodni. Zabarwienie samo skóry będzie się utrzymywało przez okres mniej więcej czternastu dni. Zaś na włosach może się utrzymać, aż do okresu sześciu tygodni.

Bardzo ważna w przypadku pudrowej henny jest także jej aplikacja. Powinnyśmy zdecydować się na profesjonalny zabieg u kosmetyczki czy też u stylistki brwi. Raczej zabiegu z zakresu henny pudrowej nie powinnyśmy wykonywać samodzielnie. Musimy mieć w tym doświadczenie i co najważniejsze nie jest to specjalne łatwy zabieg. Jest to zabieg bardzo skomplikowany.