Gdzie szukać naturalnych kosmetyków?

Kiedyś czerpanie z natury było koniecznością, a zielone laboratorium służyło naszemu zdrowiu. Naturalne piękno przychodziło niejako samo. Współcześnie wiele procesów w kosmetyce jest zmechanizowanych, zaczęliśmy dla wygody stosować kosmetyki do makijażu, pielęgnacji, twarzy, które odbiegają swoim składem od tego, co stosowały chociażby nasze babcie. Ale ponieważ świadomość ekologiczna wzrasta, zaczynamy szukać naturalnych kosmetyków. Czym jednak dokładnie są naturalne kosmetyki? Jakie zalety mają kosmetyki naturalne? Czy ekologiczne kosmetyki to to samo co organiczne? Gdzie najlepiej kupić kosmetyki ekologiczne i jak rozpoznać i rozróżnić kosmetyk naturalny?

Naturalne, ekologiczne produkty czyli rodzaje

Kosmetyki to produkty, używane przez nas na co dzień. Jednak tak, jak w przypadku żywności, tak w przypadku kosmetyków, obecnie dużą rolę gra masowość ich produkcji, a co za tym idzie, także zubożenie ich naturalnych właściwości. W kosmetykach coraz częściej spotykamy związki, które stanowią ich ulepszenie, jednak nie zawsze pozytywnie wpływające na nasze zdrowie. Między innymi ta obecność wielu składników chemicznych wpływa na fakt zwiększania się liczby osób, które potrzebują kosmetyków do skóry wrażliwej.

Coraz częściej szukamy kosmetyków, które będą ekologiczne, z naturalnych składników. Jakie to są dokładnie kosmetyki? Naturalne kosmetyki to takie, które otrzymujemy tylko i wyłącznie z surowców naturalnych oraz pochodnych, które otrzymujemy na bazie procesów, obecnych w naturze. Taka naturalna pielęgnacja opiera się o minerały, witaminy, roślinne ekstrakty i wyciągi oraz olejki eteryczne. Kosmetyki przeznaczone na tzw. ekologiczny rynek w składzie mają jedynie to, co wytworzyła sama Matka Natura np. wosk pszczeli, miody czy oleje. Takie kosmetyki mają stosowane od wieków składniki, nie podrażniają, mają lecznice właściwości, wiele składników odżywczych i brak jest w nich chemii.

Warto tu jednak rozróżnić rodzaje kosmetyków naturalnych. I tak kosmetyki ziołowe to takie, które mają składniki naturalne, a jednocześnie wykazują działanie lecznicze. Kosmetyki wegańskie to te, do produkcji których nie używa się produktów pochodzenia zwierzęcego. Kosmetyki ekologiczne tworzone są z certyfikowanego produktu, pochodzącego z tzw. ekologicznych upraw. Kosmetyki organiczne (kosmetyki bio) to takie, które w składzie mają substancje węglowe, w 95% wytworzone są z surowców roślinnych i 10% surowców musi pochodzić z upraw ekologicznych.

Rozpoznanie kosmetyków naturalnych

Jak zatem rozpoznać polskie kosmetyki naturalne? Przede wszystkim są to kosmetyki bez sztucznych barwników, bez sztucznych substancji zapachowych. To gama produktów, które są bezpieczne i przyjazne dla nas i samej natury. Pozwalają nam ukryć niedoskonałości, dbać o ciało, a także zapewniają przyjemny zapach. Kosmetyki przeznaczone na rynek naturalny są pozbawione szkodliwych substancji – parabenów, triclosanu, silikonów, SLS i SLES, dioksanów, glikolu polipropylenowego czy pochodnych oczyszczonej ropy naftowej.

Kosmetyki naturalne zawierają naturalne ekstrakty i wyciągi roślinne i naturalne olejki eteryczne, mają skrócony, minimalistyczny skład oparty jedynie na składnikach naturalnych, bez żadnych sztucznych składników, posiadają ekologiczne opakowania, a także są certyfikowane.

Sklep z naturalnymi kosmetykami

Dobrym miejscem do zakupu kosmetyków naturalnych jest sklep internetowy. Dobrej jakości naturalne kosmetyki Shaushka to dobrane produkty specjalnie dla Ciebie. Jeśli cenisz sobie ekologizm, naturalność, jesteś zwolennikiem idei zero waste, to nasze produkty przypadną ci do gustu.

Chcemy być jak najbliżej natury, czerpiemy z tego, co nam ona dała najlepszego, aby poprawiać nasz wygląd i stosować rozwiązania znane naszym babciom.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz olejki, szampony, kosmetyki do pielęgnacji twarzy, pielęgnacji ciała, mycia ciała, kosmetyki do włosów czy do makijażu.

Koniecznie zapoznaj się z naszą filozofią oraz szeroką gama produktów naturalnych.

Tagged with: