Fototapeta w pokoju dziecka – jaką wybrać, by perfekcyjnie wystylizować wnętrze?

Fototapety idealnie wpisują się w popularne aranżacje dziecięce, ponieważ perfekcyjnie dopełniają wnętrze, kreując w nim bajkowy świat. Są efektywne, zachwycają bogactwem kolorów i tworzą przestrzeń zachęcającą do zabawy. Jakie wersje sprawdzą się w pokoju Twojego malucha?

Dzięki takim dekoracjom możesz wysłać dziecko w kosmos, stworzyć w jego przestrzeni botaniczny ogród lub pałacową scenerię. Możliwości jest sporo, ponieważ ścienne fototapety dla dzieci prezentują bogatą tematykę. Podkreślisz nimi osobowość, pasje i preferencje swojej latorośli.

Fototapeta dla dziewczynki

Botaniczna fototapeta dla dziewczynki wprowadzi do pokoju naturalistyczne akcenty. Popularne są obrazy wiosennej łąki pełnej kolorowych kwiatów i sielskich sadów z kwitnącymi drzewami. Nie brakuje dynamicznych elementów w postaci opadających płatków, fruwających motyli i szybujących ptaków. Małe dziewczynki preferują także baśniowe krajobrazy, które prezentują pałace, choć dość popularne są także wróżki i baletnice. Możesz ubrać ściany pokoju w zwierzęce lub leśne motywy albo wprowadzić symetryczną geometrię, którą zagwarantuje nowoczesna fototapeta dla dziewczynki, pełna matematycznych figur.

Fototapeta dla chłopca

Dekoracje ścienne dla chłopca wyróżnia ruch – to dynamiczne fototapety dziecięce, które prezentują szybujące po niebie stare aeroplany czy też nowoczesne statki kosmiczne. Możesz przenieść swoje dziecko w świat kolarskich wyścigów lub samochodowych rajdów, ale i tak największą popularnością cieszą się stadiony piłkarskie, które prezentują meczowe rozgrywki, a piłka skierowana do siatki, wygląda tak, jakby za chwilę miała wpaść do pokoju. Możesz wybrać odpowiednią fototapetę dla małego miłośnika maszyn budowlanych lub badacza prehistorycznych zwierząt – dinozaurów.

Fototapeta dla rodzeństwa

Uniwersalne fototapety dziecięce to przede wszystkim górskie pejzaże, leśne polany i egzotyczna dżungla pełna roślin oraz zwierząt. Sprawdzą się także edukacyjne fototapety, które prezentują mapę świata – mogą być inspiracją dla rodzeństwa, które kocha podróże. Dość popularne są wersje, które prezentują w dziecięcy sposób podwodny świat oraz nieboskłon, na którym oprócz balonów mogą szybować także wieloryby. W fototapecie dziecięcej piękne jest to, że świat rzeczywisty łączy się z wyimaginowanym, pobudzając wyobraźnię maluchów.

Tagged with: