Filmy dla dzieci Netflix – na które postawić?

Chyba każdy w dzisiejszych czasach ogląda Netflixa. Nasze dzieci także „ciągnie” do tej platformy. Musimy jako rodzice być ostrożni, ponieważ nie wszystkie filmy nadają się dla dzieci. Zatem, które filmy dla dzieci Netflix wybrać?

Na pewno nie losowo wybierane filmy

Rozpoczęcie przygody z kinem sprowadzić nie powinno się jedynie do animacji losowo pokazywanych naszemu dziecku. W takiej sytuacji istnieje spora szansa, że wybrana pozycja może się okazać całkowicie przestrzelona pod kątem samych oczekiwań tego młodego człowieka. Powstają cały czas nowe poradniki, jak i także sugestie dla rodziców, ale to wszystko bardzo często sprowadza się do potrzeb indywidualnych, jak i także do wieku odbiorców. Nie ma chyba żadnego złotego środka, który by pozwolił na wyselekcjonowanie najważniejszych produkcji z morałem, a do tego z fantastyczną przygodą, ale możemy spróbować. Warto postawić na filmy dobrze oceniane. Możemy skorzystać w sieci z gotowych rankingów, które zawierają filmy dla dzieci Netflix pod konkretne grupy wiekowe. Jest to niezwykle ważne, a już szczególnie w przypadku, gdy dopiero przygodę oglądana filmów z naszym dzieckiem dopiero rozpoczynamy.

Rodzic zna swoje dziecko najlepiej

Oczywiście rodzic swoje dziecko zna najlepiej. Co z tego wynika? Wie zatem, które filmy jego dziecku się spodobają. Jednak nie o to w tym wszystkim chodzi. Tak naprawdę najważniejsze jest tutaj to, aby film był dostosowany do wieku naszego dziecka. Nie możemy z dzieckiem oglądać filmów, które na serwisie Netflix pojawiają się w kategorii: przemoc, krem, wulgaryzmy czy też seks. Byłoby to naprawdę nieodpowiedzialne.

Pamiętajmy, że w serwisie Netflix mamy także do czynienia z zakładką przeznaczona z produkcjami dla dzieci. Czy możemy w ślepo puścić dziecko dowolny film/bajkę z tej właśnie kategorii? Może być różnie. Musimy się liczyć z tym, że rzeczywiście niektóre treści nam zaprezentowane mogą nieco nas zaskoczyć. Nie chcemy tego. Dla pewności powinniśmy prześledzić tę kategorię, ale dodatkowo także zapoznać się z poszczególnymi opisami filmów czy też obejrzeć zapowiedź. Wówczas myślę, że jeśli uznamy, że wszystko jest w porządku to możemy zdecydować się na włączenie dziecku danego filmu.

Nie polecamy jednak, aby zostawiać dziecka same sobie przed telewizorem. Zróbmy co w naszej mocy, abyśmy mogli wspólnie przed telewizorem spędzić czas wolny. Na pewno nam się to uda. Dla chcącego nic trudnego. Czas spędzony z dzieckiem jest nieoceniony i niczym innym sobie i jemu tego czasu nie wynagrodzimy.