Esperal Gdynia umożliwia skuteczne leczenie nałogu

Dzisiejsze czasy obfitują w okazje do napicia się alkoholu, wcześniejsze epoki również obfitowały w alkohol praktycznie na każdym kroku. Alkohol to powszechnie akceptowalna używka, podobnie jak papierosy, dlatego tak chętnie po nią sięgamy i nie widzimy w tym niczego złego.

Co więcej, zdarza się również, że częstujemy alkoholem swoje niepełnoletnie dzieci. Kieliszek wina do obiadu, piwo w piątkowy wieczór przed telewizorem czy kieliszek wódki z dawno niewidzianym znajomym to dla większości z nas zupełnie naturalna kolej rzeczy. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób uzależnia się od alkoholu, skoro nie widzi w swoim zachowaniu niczego destrukcyjnego. Niestety, choroba alkoholowa wyniszcza nie tylko uzależnionego, ale również osoby mu bliskie, dlatego powinna być bezwzględnie leczona.

Początki alkoholizmu są praktycznie nie do wykrycia, a pojawiające się wyraźne sygnały świadczą o tym, że choroba jest już na bardziej zaawansowanym etapie. Podjęcie leczenia alkoholowego to jedyny słuszny wybór w przypadku podejrzenia uzależnienia od alkoholu, gdyż nieleczony alkoholizm może spowodować powstanie innych chorób, a także śmierci.

Wszywka alkoholowa Gdynia – skuteczna pomoc w zachowaniu abstynencji

Leczenie choroby alkoholowej to skomplikowany proces, który wymaga zastosowania wielu metod. Zazwyczaj główną metodą jest terapia uzależnień, która opiera się na sesjach terapeutycznych różnego rodzaju, jednak warto sięgnąć po metody wspomagające, takie jak odtruwanie alkoholowe czy wszywka alkoholowa. Pozwoli to alkoholikowi zwłaszcza na początku jego drogi ku zdrowiu na łatwiejsze pozostanie w trzeźwości.

Esperal Gdynia – lek o zaskakującej historii

Główna substancja wszywki alkoholowej nosi nazwę Disulfiram. Wynaleziona została pod koniec XIX wieku, a wcześniej nosiła nazwę Esperal. Na początku była wykorzystywana w procesach wulkanizacji, a po wielu latach przez przypadek odkryto jej właściwości przeciwgrzybicze. Zaczęto stosować ją w leczeniu infekcji pasożytniczych oraz świerzbu, by w roku 1948 odkryto jej zastosowanie w leczeniu alkoholizmu. Disulfiram sprawia, że metabolizm wątroby zmienia się i nie jest w stanie w bezpieczny sposób wydalić z ciała człowieka etanolu, co wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów. Takie działanie odstrasza alkoholika od sięgnięcia po kieliszek, czego efektem jest pożądana w leczeniu alkoholizmu trzeźwość. Obecnie najpopularniejszą formą stosowania Disulfiramu jest wszywka alkoholowa, istnieje jednak możliwość przyjmowania go doustnie.

Czym właściwie jest wszywka alkoholowa?

Pod nazwą wszywka alkoholowa Gdynia kryje się zabieg, w trakcie którego lekarz umieszcza w ciele osoby uzależnionej tabletki z substancją czynną Disulfiram, która zaburza prawidłowe wydalanie alkoholu etylowego z ciała człowieka. Wszywka przez swoje działanie zaliczana jest do metod awersyjnych, które stosowane są w leczeniu alkoholizmu.

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa Gdynia to metoda, która zaburza prawidłowe funkcjonowanie dehydrogenazy aldehydowej, czyli enzymu odpowiedzialnego za usuwanie alkoholu etylowego z organizmu. W trakcie terapii wszywką możliwe jest tylko szybkie przekształcenie etanolu do aldehydu octowego, który następnie gromadzi się w ciele pacjenta i wywołuje objawy przypominające zatrucie alkoholowe. Już po kilku lub kilkunastu minutach od spożycia alkoholu, uzależniony odczuwać będzie między innymi:

  • uderzenia gorąca;
  • zawroty głowy;
  • bóle brzucha;
  • kołatanie serca;
  • nadmierne pocenie się;
  • zaburzenia koncentracji;
  • lęk;
  • niepokój;
  • spadek kondycji fizycznej;
  • pogorszony nastrój.

Wypicie większej dawki alkoholu wywołać może jeszcze bardziej intensywną reakcję organizmu, gdyż stężenie aldehydu będzie bardzo niebezpieczne i organizm nie będzie potrafił sobie z nim poradzić. W takim przypadku alkoholik może stracić przytomność, dostać zawału serca, stracić wzrok lub uszkodzić sobie trwale wątrobę, nerki oraz układ nerwowy. Uporczywe spożywanie alkoholu mimo posiadanej w ciele wszywki może stworzyć zagrożenie dla życia osoby uzależnionej!

Implantacja Esperalu – na co zwrócić uwagę?

Aby zabieg wszycia wszywki alkoholowej był bezpieczny oraz skuteczny, należy wybrać odpowiedni gabinet medyczny, który oferuje tego rodzaju zabieg. Jednym z takich miejsc jest gabinet w Gdyni https://esperalgdansk.com/wszywka-alkoholowa-esperal-gdynia/, w którym stawiają na profesjonalizm oraz przyjazną atmosferę. Cieszymy się bardzo dobrą opinią naszych pacjentów oraz ich zaufaniem, co jest dla nas najlepszą nagrodą za pracę, którą wykonujemy.

Przed zabiegiem wszycia wszywki jeden z naszych lekarzy przeprowadza z pacjentem wywiad medyczny. Ma to na celu ocenę czy zabieg będzie w jego przypadku bezpieczny. Jeżeli lekarz wykryje przeciwwskazania, może odmówić przeprowadzenia zabiegu, a to wszystko w trosce o zdrowie i życie pacjenta. Niestety, w przypadku chorób nerek, wątroby czy serca, a także w przypadku padaczki, cukrzycy, nadciśnienia oraz zaburzeń psychicznych, zabieg nie może zostać przeprowadzony.

Wszywka alkoholowa Esperal – zalety zabiegu

Wszywka alkoholowa ma wielu zwolenników, którzy potwierdzają jej działanie. Jej największą zaletą jest pozostanie w trzeźwości, która jest bardzo trudna do zachowania samodzielnie. Alkoholik odczuwa głód alkoholowy, a widmo wystąpienia nieprzyjemnych objawów skutecznie go odstrasza od sięgnięcia po kieliszek. Dodatkowo wszywka sprawia, że poprawia się kondycja psychiczna i fizyczna pacjenta, gdyż zaczyna od dostrzegać pozytywy życia w trzeźwości i wprowadza do swojego życia zdrowsze nawyki. Zaletą wszywki jest również jej cena – mimo tego, że jednorazowo zapłacić trzeba kilkaset złotych, to biorąc pod uwagę fakt, ile w czasie trwania wszywki alkoholik wydałby na alkohol, jest to kwota niewielka. Kolejną zaletą wszywki jest jej skuteczność. Większość osób, które się na nią zdecydowały, potwierdza, że jej zastosowanie było dobrym wyborem, gdyż pomogła ona łatwiej przejść leczenie odwykowe.

Wszywka alkoholowa Esperal – czas działania

Tabletki z Disulfiramem umieszczone w ciele pacjenta działają od 8 do 12 miesięcy. Dokładny czas działania nie jest określony, dlatego podawany jest takie zakres czasowy. Dzieje się tak dlatego, że w zależności od indywidualnych cech pacjenta, wszywka może działać nieco krócej lub dłużej. Do tych cech zaliczyć możemy wagę, wiek, ogólny stan zdrowia oraz etap uzależnienia od alkoholu. W razie konieczności zabieg można powtórzyć.

Zaszycie alkoholowe – zalecenia przed zabiegiem

Głównym zaleceniem przez wszyciem w ciało Esperalu jest zachowanie trzeźwości. Pacjent musi odstawić alkohol na minimum dobę przed zabiegiem, a jeśli stawi się do gabinetu w stanie wskazującym na spożycie etanolu, lekarz nie zgodzi się na wykonanie zabiegu i jego termin zostanie przesunięty.

Może zdarzyć się, że lekarz poprosi o wykonanie podstawowych badań takich jak morfologia i dostarczenie ich jeszcze przed zabiegiem.

Jak wygląda proces zabiegu wszycia Esperalu?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej poprzedza podanie znieczulenia miejscowego. Chirurg nacina skórę w miejscu umieszczenia tabletek, a następnie aplikuje Disulfiram podskórnie. Zabieg kończy się założeniem szwów oraz opatrunku. Nie ma konieczności hospitalizowania pacjenta, dobrze jednak, by nie wracał on sam do domu, a z kimś bliskim.

Tagged with: