Działanie ultradźwięków

Człowiek nie jest przystosowany do tego, by słyszeć ultradźwięki, ale nie zmienia to faktu, że jest w stanie efektywnie je wykorzystywać. Te niesłyszalne fale, możliwe do wygenerowania w sposób sztuczny, znajdują dla siebie zastosowanie w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetycznych. Myjka ultradźwiękowa pomaga zachować czystość narzędzi.

Czym jest ultradźwiękowa myjka?


Myjka to tak naprawdę cała specjalistyczna maszyna, która może przyjmować zróżnicowane rozmiary i dlatego też może sprawdzać się przy czyszczeniu wielu narzędzi o odmiennych gabarytach. W skład jej budowy wchodzi m.in. pojemnik wykonany ze specjalnej kratki, pozwalający na bezpośrednie suszenie narzędzi po ich wyczyszczeniu.

Mniejszą myjkę ultradźwiękową wykorzystuje się w gabinetach medycznych i kosmetycznych, gdzie służy ona do czyszczenia różnych drobnych narzędzi. Większe myjki trafiają do zakładów przemysłowych i pomagają w zadbaniu o części łańcuchów, silników czy też gaźników.

Jak działają fale ultradźwiękowa?


Do myjki ultradźwiękowej trafia woda wraz z odpowiednim środkiem czyszczącym, która to mieszanina przesuwa fale ultradźwiękowa, a wraz z tym ruchem zaczyna rozwarstwiać się na mikropęcherzyki. Dochodzi do ich wibracji i implozji. Implozja mikropęcherzyków jest w tym wszystkim kluczowa, albowiem wywołuje ona gwałtowne i pożądane zmiany ciśnienia, które pozwalają na świetne wykorzystanie właściwości płynu.

Zmiany ciśnienia w połączeniu z zastosowanym roztworem czyszczącym prowadzą do odrywania się cząsteczek tłuszczu i cząsteczek brudu od mytej powierzchni. Rezultaty są naprawdę zachwycające. Zastosowanie jakościowych myjek ultradźwiękowych to gwarancja efektywnego czyszczenia.

Dlaczego warto korzystać z ultradźwięków?


W przypadku mocno zabrudzonych powierzchni, podczas „standardowego” mycia, często pojawia się ryzyko ich zarysowania lub uszkodzenia. Myjka ultradźwiękowa chroni przed tego typu sytuacjami. Pozwala wyczyścić każde narzędzie i każdy przedmiot bez żadnego szorowania, tarcia czy też ścierania.

Mycie staje się i efektywne, i bezpieczne dla czyszczonych przedmiotów. Ponadto odbywa się ono samoistnie, bo wystarczy umieścić narzędzie w myjce ultradźwiękowej i poczekać, aż myjka wykona powierzoną jej pracę.

Artykuł przygotowany we współpracy ze specjalistami z Beauty System

Tagged with: