Dron pod choinkę – jak wybrać drona dla dziecka?

Powoli zbliżamy się do okresu, jakim są święta. Wielu rodziców w okresie przedświątecznym ma ten sam problem, jak co roku, a więc co może kupić swojemu dziecku pod choinkę, tak by było ono zadowolone i nie marudziło. Jako że technologia poszła zdecydowanie do przodu w każdym aspekcie naszego życia tak i tutaj nie ma wyjątku. Możemy spróbować zachęcić dziecko do poznawania technologii za pomocą jego pierwszego drona.

Pierwszy dron – na co należy zwracać uwagę

Jeśli jest to pierwszy dron powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Tak więc zacznijmy od tego, że dron, jakiego będziemy musieli wybrać będzie musiał być przede wszystkim wytrzymały i prosty w obsłudze. Należy pamiętać, że w Polsce możemy latać dronem bez żadnego uprawnienia, jeśli jego waga nie przekracza 600 gram i loty nie służą do zarabiania pieniędzy. Istnieje wiele modeli takich zabawek i fajnie by było by taki dron należał do takich bardziej treningowych. Był małych rozmiarów, aby osoba ucząca się nim latać w tym wypadku dziecko nie zrobiło sobie ani nikomu wokół krzywdy. Bo jak wiadomo bezpieczeństwo przede wszystkim. To jak z nauką jazdy na rowerze najpierw poznawanie zasad działania potem dopiero ostra jazda.

Materiał z jakiego został wykonany dron

Jako że będzie to pierwszy dron, fajnie jakby nie był wykonany, ze słabego niszczącego się szybko materiału, a chodzi tu mianowicie o plastik. Po co kupować coś, co zaraz się połamie i trzeba będzie kupować drugiego. Warto zwrócić uwagę na takie drony, które wykonane są z jakiegoś wytrzymalszego materiału. Wiadomo, że cena będzie wyższa, ale wytrzymałość takiego drona będzie zdecydowanie większa i nie trzeba będzie dokonywać zakupu dwa razy. Na rynku bez problemu znajdziemy fajne wytrzymałe drony w przystępnej cenie, więc warto dłużej poszukać i być bardziej zadowolonym użytkownikiem, niż po dwóch nieudanych lotach zbierać kawałki, jakie z niego zostaną. Jeśli chodzi o sterowanie na początek, warto postawić na najprostszy kontroler np. w kształcie pada od konsoli, lub drona sterowanego telefonem, lub tabletem. Należy zwrócić uwagę przy zakupie czy dany dron posiada specjalną aplikację, którą możemy zainstalować na naszym telefonie. Nie wolno zapomnieć o tym, że na rynku istnieje wiele tanich chińskich podróbek, które pochodzą z Chin i najczęściej nie znajdziemy tam w instrukcji obsługi innego języka niż rodzimy chiński. Od razu takich dronów należy się wystrzegać i unikać jak ognia.

Co powinien posiadać w sobie dron (funkcje i wbudowane akcesoria)

Zacznijmy od tego drugiego, czyli co powinien posiadać wbudowanego w sobie dron tak by nam się nim dobrze i łatwo latało. Zacznijmy od tego, że jest to pierwszy dron i będziemy nim raczej na początku się obijać, niż dobrze latać tak więc na pewno powinien posiadać w sobie kompas, dodatkowo stabilizator lotu tzw. żyroskop. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mieli pewność, że nasz dron będzie latał na stałej wysokości. Sprawi to, że latanie będzie o wiele bardziej precyzyjne, nie będzie nim bardzo bujało na boki i łatwiej będzie się latać. Kolejną rzeczą jest wytrzymałość akumulatora, jak wiadomo, nie sztuką jest kupić rzecz i cieszyć się 5 minut, po czym ładować 3 godziny. Warto więc znaleźć coś, co ma bardzo wytrzymały akumulator. Natomiast jeśli chodzi o funkcje, to dobrym pomysłem jest zakup sprzętu ze wspomaganiem startu oraz wspomaganiem lądowania. Dzięki temu nasz dron będzie zawsze stawał w powietrzu na wysokości 2 metrów. Nie wymaganą funkcją jest autorotacja, jednak dzięki niej nasz dron będzie sobie samoistnie opadał i przez to nie uderzy z dużą siłą o ziemie.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, wybór pierwszego drona dla dziecka to nie jest wcale taka prosta sprawa. Jednak jeśli już nam się to uda to mamy idealny prezent pod choinkę. Nasza pociecha będzie zadowolona. Wystarczy, że przy zakupie będziemy kierować się kilkoma prostymi zasadami, a wtedy ominiemy zakupu chińskiego bubla, który zamiast na dłuższy czas rozpadnie się po 2 dniach użytkowania przez dziecko.

Tagged with: