Dress code w pracy opiekunki seniora w Niemczech

Przygotowując się do wyjazdu do pracy opiekunki w Niemczech, zazwyczaj troszczymy się, aby w walizce znalazły się najważniejsze dokumenty i leki, a w portfelu międzynarodowa karta bankomatowa. Tymczasem równie ważne są ubrania, które zabierzemy na wyjazd. To od nich będzie zależeć wygoda i bezpieczeństwo wykonywanych czynności, a także postrzeganie nas przez podopiecznego i jego najbliższych. W jaki sposób powinna ubierać się opiekunka seniora do pracy?

Co spakować ze sobą na wyjazd do Niemiec do pracy opiekunki seniora?

Pakowanie, szczególnie na pierwszy wyjazd do pracy za zachodnią granicę nie jest łatwe. Nie wiedząc, co zabrać, często w naszym bagażu pojawiają się zupełnie nieprzydatne rzeczy lub te, którymi nie ma co obciążać walizki, ponieważ bez problemu można kupić je w Niemczech. Aby nie popełnić podstawowych błędów, warto więc z Felizajob.pl wydrukować listę rzeczy do zabrania. Opracowana na podstawie wieloletniego doświadczenia nie pozwoli zapomnieć o tym, co najważniejsze.

Ubrania dla opiekunki seniora – co spakować do walizki?

Ubranie zakładane na czas opieki nad seniorem przede wszystkim musi być wygodne i nie ograniczać ruchów. Wynika to z tego, że praca opiekunki często wymaga niemałej „gimnastyki”, szczególnie jeśli sprawuje się opiekę nad seniorem w zaawansowanym wieku, leżącym, czy z problemami z poruszaniem się. W takich sytuacjach często trzeba przenieść osobę starszą z łóżka na wózek inwalidzki, pomóc w codziennej toalecie, posadzić, wspierać podczas ćwiczeń czy chodzenia.

Ubiór niekrępujący ruchów sprawia, że zadania te będzie się wykonywać łatwiej i sprawniej. Wygodę ich wykonywania podniosą też ubrania z bawełny. Naturalne materiały doskonale odprowadzają wilgoć, a także mają właściwości termoregulujące.

Stawiając na wygodę, opiekunka nie może zapomnieć też o prezencji. Zakładane do pracy ubrania muszą być czyste, a także w dobrym guście. Znaczna część seniorów to osoby o tradycyjnych poglądach i konserwatywnym podejściu, dlatego lepiej nie opiekować się nimi w krótkich szortach (nawet bawełnianych) czy bluzce z dużym dekoltem. Warto też zrezygnować z krzykliwych kolorów na rzecz ubrań o stonowanej kolorystyce (biel, czerń, granat, szarości, beże). Alternatywą dla tradycyjnej odzieży będą jednokolorowe uniformy medyczne.

Do nich, a także to standardowych dresów warto dobierać odpowiednie buty. Bezpieczeństwo i wygodę w czasie pracy zapewni obuwie sportowe, trampki, solidne sandały, baletki lub chodaki – absolutnie unikać należy butów na obcasie. Dobrze jest też na okres opieki nie zakładać biżuterii, która może zahaczyć się i doprowadzić do obrażeń ciała. Ją opiekunka, podobnie jak odważniejsze i elegantsze stylizacje, może nosić w czasie wolnym. 

Tagged with: