Dom opieki – wybór czy konieczność?

Każdy kto opiekował się, lub tylko pomagał w opiece nad sędziwym członkiem rodziny wie, że jest to wiele obowiązków, których zakres powiększa się z czasem i to niekiedy bardzo szybko.

Jak wygląda opieka nad osobą starszą?

Jest to nie tylko pomoc w codziennych czynnościach i higienie, ale także zapewnienie odpowiedniej diety, regularne podawanie posiłków, organizowanie wizyt lekarskich, a czasem regularna rehabilitacja i ćwiczenia wymagające praktyki i fachowej wiedzy. Osoba starsza pragnie też towarzystwa, chce rozwijać swoje zainteresowania, a jej tryb życia niekoniecznie przystaje do rozkładu dnia rodziny. Oprócz tego potrzebna jet jej cisza i spokój, własne miejsce na wypoczynek o każdej porze co też może być trudne, szczególnie w przeciętnym mieszkaniu w blokach. Prędzej czy później pojawia się myśl o oddaniu babci lub dziadka do domu opieki. Sam temat wzbudza wiele emocji i kontrowersji. Dom opieki niesłusznie kojarzy się z pogorszeniem komfortu starszej osoby, a dzieci lub rodzina decydująca się na skorzystanie z tego typu usług oceniana jest prze otoczenie jako egoistyczna i pozbawiona uczuć.

Jak wybrać dobry do opieki koło Warszawy?

Dom opieki Anna to prywatne przedsięwzięcie prowadzone przez małżeństwo lekarzy. Znajduje się około 40 km od Warszawy, koło miejscowości Załuski. Domseniora24.pl położony jest w dużym ogrodzie o powierzchni ponad jednego hektara. Estetyczny i nowoczesny budynek w całości przystosowany jest dla osób, które mogą mieć problemy z poruszaniem się. Wykwalifikowany personel składa się z pielęgniarek, lekarzy i fizjoterapeutów, którzy przez całą dobę czuwają nad zdrowiem i bezpieczeństwem pensjonariuszy. Aby uzyskać szczegółowe informacje najlepiej wypełnić formularz na stronie domeniora24.pl. Można także umówić się na spotkanie, żeby naocznie przekonać się, że jest to miejsce zapewniające spokój, bezpieczeństwo i wypoczynek w najlepszych warunkach, które trudno było by zapewnić w domu.

Jak wygląda codzienne życie w domu opieki?

Wystrój domu opieki jest estetyczny i ciepły. Pensjonariusze mieszkają w pokojach 2 lub 3-osobowych. Do dyspozycji mają ogólnodostępne miejsca do wypoczynku i jadalnię. Mają zapewnioną regularną opiekę lekarską, również zabiegi rehabilitacyjne i drobne zabiegi medyczne wykonywane są na miejscu. W zależności od stany zdrowia mogą korzystać z różnych atrakcji, nawet z niewielkiego własnego ogródka. Co niedzielę odprawiana jest msza w miejscowej kaplicy. Styl pracy personelu i atmosfera w niczym nie przypomina szpitala. Wszyscy dokładają starań aby dom opieki stał się prawdziwym domem dla seniorów niezależnie od ich kondycji fizycznej i psychicznej.

Tagged with: