Dołącz do wege świata! Dlaczego warto przejść na dietę wegetariańską?

Wedle badań naukowych dobrze skomponowana, różnorodna dieta wegetariańska dostarcza ludzkiemu organizmowi wszystkiego, czego mu potrzeba. Mówi się, że jest ona bardzo zdrowa, a ludzie którzy ją stosują dłużej żyją, rzadziej zapadają na choroby przewlekłe i są bardziej wytrzymali pod względem fizycznym. Czy wiedziałeś, że przykładowo tak wielkie postaci jak Albert Einstein, Leonardo Da Vinci czy Mahatma Ghandi byli właśnie wegetarianami? Dlaczego ta dieta jest tak popularna i co sprawia, że warto na nią przejść?

Żyj 100 lat!

Przeprowadzane badania naukowe jasno pokazują, że osoby niejedzące mięsa żyją dłużej. Co więcej są oni mniej narażeni na choroby serca, miażdżycę, udary, nowotwory, cukrzycę, zakażenia bakteryjne czy pasożytnicze. Dieta ta bogata jest w błonnik, który występuje w dużej ilości w świeżych warzywach i owocach, co powoduje, że wegetarianie mają również zdrowsze jelita. Poprawia to znacznie ich pracę, co wpływa na ogólne lepsze funkcjonowanie organizmu. Jeśli jesteś wege masz więcej siły, energii, a Twoja skóra staje się młodsza i gładsza.

Ciało Adonisa

Przy diecie bezmięsnej nie tylko Twoja cera ulegnie znacznej poprawie. Poprzez zwiększoną ilość witamin i substancji odżywczych zyskasz smuklejszą sylwetkę, a ciało stanie się wytrzymalsze i bardziej odporne na przeciążenia. Warto wspomnieć też o szybszej regeneracji oraz lepszej wydolności organizmu.

Spokojny umysł

Przy diecie wegetariańskiej również Twoja głowa zyska coś dla siebie. Stosowanie produktów bogatych w minerały i witaminy, które są podstawą jadłospisów sprawi, że Twój mózg będzie bardziej odżywiony, co znacząco wpłynie na zwiększenie zdolności poznawczych, w tym logiczne myślenie czy pamięć. Osoby stosujące tą diete rzadziej skarżą się też na swoje zdrowie psychiczne.

Zostań bohaterem zwierzaków!

Zostając wegetarianinem, możesz ocalić wiele istnień. Dla wielu osób jest to główny, a niekiedy nawet jedyny powód, dla którego zdecydowali się odstawić mięso. Regularna dieta mięsożercy przyczyniania się bowiem do ich regularnego zabijania, a także bestialskiego traktowania w czasie życia. Wybierając wegetarianizm, nie będziesz musiał się o to martwić i pozwolisz zwierzętom żyć w swoich naturalnych środowiskach.
Bądź eko!

Hodowle zwierząt przyczyniają się bezpośrednio do globalnego ocieplenia, kwaśnych deszczów, erozji gleby czy zanieczyszczeń. Dzieje się to poprzez wydalanie przez zwierzęta setki milionów ton odchodów, które zawierają metan – gaz cieplarniany o bardzo silnym działaniu. Równie ważny jest fakt, że przemysł mięsny wykorzystuje aż 75% światowych zasobów wody co niekoniecznie pozwala na jej oszczędzanie.
Wiele osób twierdzi, że dieta wegetariańska oznacza nudę w kuchni. Przed oczami pojawia się wówczas obraz stereotypowego wegetarianina – jedzącego same liście przed ugryzieniem trawy czy jabłka. Nie jest to oczywiście prawdą! Wegetariańskie posiłki to szeroki wachlarz wysokiej jakości produktów. Dieta jest smaczna, kolorowa i pełna różnorodnych smaków. Jeśli jednak nie masz pomysłu na swoje dania, a gotowanie nie sprawia Ci przyjemności z pomocą przychodzą cateringi.

Goodie Foodie to firma, która oferuje dietę wege w wygodnej formie pudełkowej. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcą wyeliminować z diety mięso i ryby, a przy tym cieszyć się efektami dobrego odżywiania Nie czekaj i sprawdź ją już teraz!

Tagged with: