Lifting to ogólna nazwa szeregu zabiegów kosmetycznych mających na celu ujędrnienie skóry. Obejmują one chirurgię plastyczną oraz liczne metody nieinwazyjne, od terapii farmakologicznej (wstrzykiwanie) po terapię maszynową.
Co to jest lifting zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?
Technika liftingu rf opiera się na zdolności skóry do przewodzenia impulsów elektrycznych o wysokiej częstotliwości pomiędzy elektrodami biegunowymi. Elektrody mogą być umieszczone na skórze lub wewnątrz niej. W pierwszym przypadku procedura jest całkowicie nieurazowa, ale zastosowanie mikroskopijnych nakłuć może znacznie zwiększyć skuteczność zabiegu. Igły stosowane w mikroigłowaniu mają zwykle rozmiar do 3 mm. Impulsy są przekazywane w głąb skóry, dlatego procesy naprawcze wywołane przez impulsy o częstotliwości radiowej są znacznie bardziej aktywne niż w przypadku zabiegów powierzchownych.
Manipulator urządzenia podnoszącego za pomocą fal radiowych wygląda jak mały kwadrat z równomiernie rozmieszczonymi igiełkami do włosów. Każda z nich jest izolowana na całej długości, dzięki czemu impuls jest przekazywany wyłącznie na końcówkę igły. Prąd będzie przesyłany pomiędzy końcówkami igieł wewnątrz skóry, a nie na jej powierzchni, co oznacza, że impuls omija zewnętrzną ochronę elektryczną naskórka, przenika głębiej i jest znacznie skuteczniejszy niż w przypadku powierzchniowego stosowania elektrod.
W przypadku liftingu powierzchniowego rf, aby osiągnąć ten sam efekt, konieczne jest zwiększenie mocy naświetlania, co zwiększa ryzyko dyskomfortu, a nawet poparzenia klienta.
Do czego służy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?
Jak już wspomniano, lifting radiofrekwencyjny jest zabiegiem przeciwstarzeniowym. Ekspozycja na impulsy o wysokiej częstotliwości jest odbierana przez skórę jako uraz, co powoduje uruchomienie procesów naprawczych: aktywowane są fibroblasty, które produkują kolagen i elastynę w skórze, zwiększa się produkcja proteoglikanów w skórze. „Stary” kolagen, który częściowo utracił swoje funkcje, pod wpływem ciepła ulega „obkurczeniu”, przywracając swoją funkcjonalność. W rezultacie skóra staje się gładsza, świeższa i bardziej promienna, a zmarszczki, blizny i rozszerzone pory stają się mniej widoczne.
Jak się czuje klient?
Podczas sesji klient odczuwa ciepło i mrowienie, którego intensywność zależy od mocy zabiegu, leczonego obszaru oraz indywidualnej wrażliwości klienta.
Dobrze jest, gdy urządzenie jest wyposażone nie tylko w możliwość programowania automatycznego, ale także ręcznego. W ten sposób terapeuta może zmniejszać lub zwiększać intensywność terapii w zależności od odczuć klienta. Należy ostrzec pacjenta o znaczeniu monitorowania czucia. Prawidłowo przeprowadzony zabieg micro-needling radiolift nie powoduje bólu ani uczucia kłucia.
Kolejną zaletą tego urządzenia jest dodatkowa funkcja ciepło-zimno. W tym celu urządzenie, oprócz manipulatora podnoszącego, jest wyposażone w drugą dyszę w postaci młotka o gładkiej metalowej powierzchni. W ten sposób technik może ogrzać skórę przed sesją (zwiększa to przepływ krwi i poprawia skuteczność zabiegu, ponieważ energia o częstotliwości radiowej nie jest marnowana na podgrzewanie naskórka) oraz schłodzić obszar zabiegowy po sesji (powoduje to natychmiastowe stonowanie skóry oraz zmniejszenie zaczerwienienia i obrzęku, które czasami występują po zabiegach liftingujących).
Więcej o zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej dowiesz się na https://mediderm.com.pl/zabiegi/zabiegi-medyczne/radiofrekwencja-mikroiglowa-secret-rf