Dlaczego warto wybrać przedszkole prywatne?

Przedszkola prywatne tworzą obecnie bardzo atrakcyjną pod względem oferty alternatywę dla przepełnionych placówek publicznych, do których często trudno się dostać ze swoją pociechą. Nie bez powodu też cieszą się w ostatnim czasie tak dużym zainteresowaniem rodziców – ich oferta jest znacznie obszerniejsza i nierzadko znacznie ciekawsza od tego, co może zaoferować miasto czy gmina. Jeśli właśnie jesteś na etapie szukania przedszkola dla swojej pociechy, sprawdź, dlaczego warto wybrać przedszkole prywatne w Warszawie.

W przedszkolu niepublicznym wychowawcy poświęcają dziecku znacznie większą uwagę ze względu na mniej liczne grupy. Co więcej, poza realizowaniem podstawy programowej MEN, nasze przedszkole prywatne w dzielnicy Ursus realizuje także bogatą ofertę zajęć dodatkowych w przedszkolu. To jednak nie wszystkie zalety, jakie płyną z posłania dziecka do niepublicznej placówki.

Jaką przewagę mają przedszkola prywatne nad publicznymi?

W zarządzanych przez administrację publiczną przedszkolach grupy są zazwyczaj bardzo liczne, dlatego indywidualna lub lepsza opieka nad pojedynczymi dziećmi jest w zasadzie niemożliwa. Konieczne jest też dopłacanie za „nadgodziny”, czyli dodatkowy czas, jaki maluch spędza w przedszkolu, poza tym finansowanym przez budżet miasta lub gminy. Inaczej jest w przedszkolu niepublicznym, w którym grupy są bardzo kameralne, co przekłada się na możliwość poświęcenia im większej uwagi i zapewnienia lepszej opieki na co dzień.

W przypadku przedszkola prywatnego miesięczne czesne obejmuje jednocześnie wyżywienie oraz dowolną ilość czasu spędzanego przez dziecko w placówce. Rodzic więc nie martwi się nieregularnymi kosztami w comiesięcznym budżecie i jest w stanie lepiej nim gospodarować.

Zdecydowaną przewagą są też zajęcia dodatkowe w przedszkolu, realizowane w niepublicznych placówkach z prawdziwym rozmachem. Zajęcia w takich miejscach są niezwykle różnorodne, a dzieci mogą rozwijać swoje pierwsze pasje w dowolnym kierunku.

Na jakie zajęcia dodatkowe w przedszkolu można zapisać dziecko w niepublicznej placówce?

Zajęcia dodatkowe w przedszkolu prywatnym są zwykle podzielone na bloki tematyczne. W najlepszych placówkach można znaleźć propozycje dzielone zgodnie z umiejętnościami i potrzebami dzieci. Na liście znajdują się chociażby zajęcia ruchowe, w przedszkolu realizowane np. w postaci lekcji tańca. Dobre placówki stawiają równie mocno w przedszkolu na edukację – w Warszawie ogromną popularnością cieszą się zajęcia matematyczne dla dzieci, eksperymenty, lekcje kinowe czy warsztaty kulinarne. Dzieci z bardziej szczególnymi potrzebami mogą liczyć np. na zajęcia logopedyczne w przedszkolu, wsparcie psychologa, terapię ręki czy bajkoterapię.

Ponadto w trakcie trwania standardowych zajęć dzieci uczestniczą w programie dydaktyczno-wychowawczym, przygotowując się do bardziej dorosłego, szkolnego życia.

Jak przekonać się, czy przedszkole niepubliczne będzie odpowiednie?

Jeśli masz wątpliwości, do jakiego przedszkola – prywatnego czy publicznego – zapisać swoją pociechę, warto skorzystać z opcji odwiedzenia placówki w ramach dni otwartych. Podczas takiego spotkania rodzice mają możliwość zapoznania się z infrastrukturą, opiekunami i warunkami panującymi na miejscu. Dla wielu z nich to najrozsądniejsze rozwiązanie.

Zapisanie malucha do przedszkola Urwisek warto rozważyć również w sytuacji, w której dziecko nie czuje się zbyt dobrze i jest niepewne w większej grupie rówieśniczej lub gdy potrzebuje skupienia na nim większej uwagi. To także doskonały pomysł, jeśli pociecha potrzebuje zajęć logopedycznych w przedszkolu lub innego, specjalistycznego wsparcia rozwoju.

Tagged with: