Dlaczego warto przyjmować magnez w formie leku?

W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na niedobór magnezu, nawet o tym nie wiedząc. Gdy pojawiają się pierwsze objawy, sięgają po różnorodne preparaty z tym pierwiastkiem, ale po czasie okazuje się, że nie są one zbyt skuteczne. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego warto wybrać magnez w postaci leku? O tym w artykule.

Sięganie po produkty z magnezem staje się coraz bardziej popularne. Ma to swoje zarówno dobre, jak i złe strony. Dobra jest taka, że wiele osób może mieć niedobór magnezu, a nawet o tym nie wie. Zła natomiast dotyczy jakości preparatów, po które sięgamy. Obecnie na rynku znajduje się zatrzęsienie tego rodzaju preparatów, z których nie każdy cechuje się wysoką przyswajalnością, a ich stosowanie wcale nie prowadzi do zwiększenia poziomu pierwiastka w organizmie. Dlatego jeśli decydujemy się na przyjmowanie magnezu, przede wszystkim trzeba wybrać taki preparat, który faktycznie uzupełni niedobory.

Kiedy warto przyjmować magnez?

Magnez to pierwiastek, który jest niezbędny dla naszego organizmu i łatwo się z niego wypłukuje. Jego utracie sprzyja stresujący styl życia, niewłaściwa dieta, nadmiar kawy i alkoholu oraz zbyt duża aktywność fizyczna. Wzmożone zapotrzebowanie na magnez mają osoby intensywnie pracujące fizycznie i umysłowo, uczące się, a także chorujące na przewlekłe choroby. Sygnałem do sięgnięcia po magnez w postaci suplementacji będzie też drżenie powiek, nocne skurcze nóg,  zaburzenie snu o niewielkim nasileniu, wahania nastrojów, nerwowość, łagodny lęk.

Magnez – lek czy suplement?

W aptekach stacjonarnych i internetowych znajdziemy dwa rodzaje produktów z magnezem. Są nimi leki bez recepty oraz suplementy diety. Które wybrać? Magnez w postaci leku różni się od suplementu diety tym, że jego przeznaczeniem jest leczenie niedoborów tego pierwiastka. Co to oznacza? Oznacza to tyle, że są to produkty przeznaczone do uzupełniania braków magnezu w organizmie.

przykładem jest magnez z witaminą B6 w postaci leku od marki Magnefar. Oferuje ona leki zawierające dobrze przyswajalną formę pierwiastka w postaci cytrynianu magnezu. Do tego produkty zostały wzbogacone witaminą B6, która jeszcze bardziej zwiększa wchłanialność magnezu. 

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule artykułu: Czy warto przyjmować magnez w formie leku? Zdecydowanie tak, jeśli zależy nam na dobrze przyswajalnej formie tego pierwiastka. Tego rodzaju produkty sprawdzą się też dla osób, u których braki magnezu są znaczne i potrzebują one preparatu o kompleksowym działaniu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Tagged with: