Dlaczego warto inwestować w złoto ?

Złoto od lat jest najbardziej trwałą, międzynarodową walutą.

Jaka jest wartość złota ?

Wzbudza także wiele emocji. Jest synonimem bogactwa, dostatku, a nawet władzy. Używane od lat zwroty takie jak na wagę złota, złotodajny, złote myśli , złoty środek świadczą o jego nieprzemijającej wartości. Rzeczywista wartość złota zależy od jego notowań na światowych giełdach i wyrażana jest w dolarach amerykańskich. Chociaż jego znaczenie dla wymiany towarowej jest o wiele mniejsze niż przed laty wszystkie, ważniejsze banki świata, szczególnie narodowe utrzymują tak zwaną rezerwę złota. Złoto jako lokata występuje w postaci sztab i monet. Złoto inwestycyjne ma swoją ścisłą definicję – są to monety i sztabki o próbie nie mniejszej niż 900 i muszą być wyprodukowane po 1850 roku. Tego typu złoto można w każdej chwili kupić i sprzedać praktycznie w każdym miejscu na świecie.

Gdzie można kupić lub sprzedać złoto inwestycyjne ?

Na pewno należy skoncentrować się na legalnym i sprawdzonym źródle przy tego typu transakcjach. Wszelkie okazje, prywatne ogłoszenia to potencjalne źródła oszustw. Aratr.eu jest firmą, która w Polsce posiada wszelkie niezbędne pozwolenia i licencje na obrót złotem inwestycyjnym, metalami szlachetnymi i brylantami. Zarówno sprzedając jak i decydując się na zakup można liczyć na rzetelną wycenę, zaktualizowaną z bieżącym kursem złota na światowych giełdach. Do ceny tej należy doliczyć prowizję Artar.com.pl oraz podatek od czynności prawnych w wysokości 2 procent.  Przy transakcjach poniżej 15000 Euro Artar.com.pl nie rejestruje danych klienta. Transakcje o wyższej wartości są rejestrowane w celu zapobiegania praniu pieniędzy pochodzących z nielegalnych źródeł.

Kto może kupować złoto inwestycyjne ?

Lokować środki finansowe w złocie może każdy obywatel. Nie trzeba być osobą bardzo majętną. Sztaba złota to niekoniecznie ciężki blok znany z filmów o gangsterach. Najmniejsza waży jeden gram i kosztuje nie więcej niż para butów lub kurtka. Zakup złota inwestycyjnego ma sens pod warunkiem, że nie liczymy na szybkie zyski. Nawet niewielki wzrost kursu nie gwarantuje zysku – kupując i sprzedając złoto należy liczyć się z prowizją handlową. Jest to niewątpliwie inwestycja na długie lata. Jej zalety to to, że sprzedaż złota nie podlega podatkowi VAT, a także, że zwolniona jest z tak zwanego potocznie podatku Belki. Złoto inwestycyjne w razie potrzeby można zawsze szybko spieniężyć. W dobie ogólnoświatowej inflacji jest to niewątpliwie jedna z bezpieczniejszych inwestycji.

Tagged with: