Designerska kanapa czy narożnik – co wybrać?

Położyć się na kanapie po całym dniu pracy to marzenie każdego z nas! Salon to główne miejsce wypoczynkowe domowników. Aby spełniało swoją funkcję, potrzebne są wygodne meble. I tutaj pojawia się pytanie – kanapa czy narożnik? Co jest lepszym zakupowym wyborem? Podejmujemy wyzwanie i spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie!

Duże narożniki do salonu a wygodne kanapy – trudny dylemat

Urządzenie salonu nie jest czymś łatwym, raczej stanowi niemałe wyzwanie. Jak dopasować meble, by wszystko pasowało? Jaką kolorystykę wybrać? Które meble lepiej sprawdzą się na co dzień? To pytania, na które każdy w trakcie remontu musi sobie odpowiedzieć. To w końcu w salonie spędzamy najwięcej wolnych chwil z rodziną i przyjaciółmi. W nim przyjmujemy gości, często spożywamy posiłki, a nawet śpimy. Funkcjonalny salon, a jednocześnie oddający nas samych i wpisujący się w ulubiony i wybrany styl, przyniesie dużo radości i satysfakcji.

Centrum salonowego życia stanowi właśnie zestaw wypoczynkowy. Istnieją dwa jego rodzaje: designerska kanapa z fotelami lub duże narożniki do salonu. Każdy z nich w sposób genialny potrafi wpłynąć na ogólną stylizację pomieszczenia. Ich dopasowanie do podłóg, koloru ścian i reszty mebli potrafi wydobyć z aranżacji jeszcze więcej! Dodatkowo to mebel, który jest chyba najczęściej użytkowany ze wszystkich mebli w salonie. Wartość estetyczna ma duże znaczenie, jednak w przypadku wyboru zestawu wypoczynkowego trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego funkcjonalność i wytrzymałość. I znów pojawia się pytanie – narożnik czy kanapa?

Co lepsze na dobry sen – designerska kanapa czy duży narożnik?

Salon jest zdecydowanie częścią reprezentacyjną domu, stąd aranżacyjna spójność ma tu duże znaczenie. O wyborze między kanapą a narożnikiem nierzadko decydują kwestie estetyczne. Który mebel będzie bardziej pasował do danego stylu? Remontując, chcemy w końcu, by wszystko było piękne i idealne! Dodatkową weryfikacją jest także wielkość przestrzeni oraz preferencje poszczególnych domowników i funkcje, jakie mebel ma pełnić na co dzień. Czy kanapa lub narożnik mają służyć wypoczynkowi, a może także będą częścią jadalni i sypialnianym łóżkiem?

Często argumentem na rzecz kanapy, a przeciwko narożnikowi jest możliwość rozkładania i posiadania pojemnika na pościel. Uwaga! Współczesne designerskie narożniki także posiadają takie opcje!

Wybór między kanapą a narożnikiem rozgrywa się na poziomie indywidualnych preferencji. By jednak nieco wspomóc w wyborze, postaramy się pokazać charakterystykę tych dwóch mebli i ich największe zalety.

Duże narożniki do salonu – wybór nie dla każdego

Główną zaletą narożników jest ich szeroki wybór pod względem typu, wielkości, kształtu, materiału czy koloru. W przypadku wyboru tego mebla funkcjonalność jest najważniejszą cechą, na którą należy zwrócić uwagę. Wypoczynki w kształcie litery „U” to duże narożniki do salonu o większym metrażu, więc np. do kawalerki bardziej polecane są te w kształcie litery „L”. Narożniki fantastycznie wypełniają wnętrze i często są także oddzieleniem strefy salonowej od np. jadalnej. Są zwykle większe gabarytowo od kanap i mają pojemniejszą przestrzeń na pościel. Warto zaznaczyć, że jako materac do spania służą lepiej od kanap, które posiadają zwykle bardziej miękkie siedziska.

Designerskie kanapy zawsze w stylu

Designerska kanapa to wdzięczny element dopasowujący się do niemal każdej stylistyki: od boho, przez estetykę skandynawską, po nowoczesne aranżacje. Ich nowoczesne i zróżnicowane kształty zachwycają i przykuwają wzrok. Z reguły kanapy są mniejsze od narożników, dlatego też nadają się do małych przestrzeni. W większych z kolei, razem z zestawem foteli, mogą doskonale wypełniać pomieszczenie. Kanapa jest także stosunkowo łatwa do rozlokowania, nie wymaga np. specjalnego układu ścian.

Designerskie narożniki i równie designerskie kanapy

W salonie świetnie sprawdza się zarówno narożnik, jak i kanapa. Który mebel wybrać? Każdy z nich ma swoje zalety i funkcje. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko opiera się na indywidualnych preferencjach, stylu oraz potrzebach domowników. Jedno jest pewne – i na kanapie, i na narożniku odpoczniesz i wygodnie spędzisz wolny czas!

Tagged with: