Dalekowzroczność – wada mie tylko seniorów

Na czym polega dalekowzroczność?

Dalekowzroczność spowodowana jest poprzez tworzenie się obrazu poza siatkówką oka. Dzieje się tak praktycznie u każdego po czterdziestym roku życia, co nie oznacza, że wada ta omija młodszych a nawet dzieci. Podstawowym objawem dalekowzroczności jest dobre widzenie z daleka połączone z trudnościami w widzeniu z bliska. Dalekowidz doskonale poradzi sobie na przykład za kierownicą, natomiast przeczytanie drobniejszego druku będzie stanowić poważny problem. Jeżeli czytając książkę lub gazetę staramy się ją trzymać coraz dalej to z pewnością  pierwszy objaw dalekowzroczności. Dalekowzroczność zwana niekiedy nadwzrocznością lub prezbiopią powinna być korygowana pod kierunkiem lekarza okulisty. Chociaż w drogeriach i aptekach można nabyć tak zwane okulary do czytania nie jest to najlepszy pomysł ponieważ bez zbadania wszystkich parametrów wzroku niewłaściwy dobór okularów może spowodować pogłębienie wady.

Gdzie najlepiej leczyć dalekowzroczność?

Zamiast dobierać sobie okulary na własną rękę należy zbadać się u lekarza okulisty. Dla tych, którym szczególnie zależy na czasie przeznaczony jest serwis mojepierwszesoczewki.pl . Po rejestracji na tej stronie można zlokalizować najbliższy salon optyczny współpracujący z okulistą i umówić się na badania. Po badaniu i doborze właściwej mocy soczewek można kupić je na miejscu, a także nauczyć się je zakładać i utzymywać w czystości. Jedna wizyta zarezerwowana za pośrednictwem mojepierwszesoczewki.pl wystarczy aby na pewien czas pozbyć się problemów z dalekowzrocznością. Soczewki oferowane przez mojepierwszesoczewki.pl pochodzą od renomowanych producentów i gwarantują bezpieczeństwo dla użytkownika. Zarejestrowani pacjenci mogą korzystać z wielu korzystnych rabatów i promocji.

Co lepiej wybrać – soczewki kontaktowe czy okulary na dalekowzroczność?

Wszystko zależy od użytkownika. Jednak soczewki kontaktowe są o wiele bardziej komfortowe w użyciu, a zakup ich zapasu nawet na kilka miesięcy jest o wiele tańszy niż tradycyjne okulary. Użytkownicy soczewek na dalekowzroczność mogą korzystać ze słonecznych okularów, panie mogą cieszyć się makijażem, a osoby pracujące fizycznie lub uprawiające aktywnie sporty pozbędą się problemów z ciągłym spadaniem czy parowaniem okularów. Soczewki poszerzają też pole widzenie, co jest szczególnie ważne w przypadku prowadzenia samochodu. Jeżeli lekarz nie znajdzie specjalnych przeciwwskazań każdemu można polecić soczewki na dalekowzroczność.

Tagged with: