Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Wokół medycyny estetycznej narosło wiele mitów i nieporozumień. Najczęściej spotykane to po pierwsze że korzystają z nich tylko osoby bardzo zamożne, drugie, że przeznaczone są głównie dla kobiet – aktorek i osób pokazujących się na co dzień w mediach.

Jednak medycyna estetyczna to pojęcie niezwykle szerokie. Obejmuje najprostsze zabiegi takie jak usuwanie kurzajek czy leczenie trądziku aż po długotrwałe procesy leczenia nowotworów skóry. Nie służy wyłącznie urodzie – oprócz wspomnianych nowotworów leczy także wszelkie zmiany skórne, usuwa ślady po bliznach i oparzeniach, usuwa nieestetyczne przebarwienia skóry, a także stosuje zabiegi korygujące chirurgicznie różne zmiany. Kolejny mit dotyczy nienaturalnego wyglądu po korekcjach chirurgicznych – to również nieprawda. Prawidłowo przeprowadzony zabieg nie pozostawia żadnych trwałych i niekorzystnych zmian. Z zabiegów medycyny estetycznej coraz chętniej korzystają mężczyźni. Wszystkie zabiegi w profesjonalnych klinikach poprzedzane są badaniami i konsultacją z potencjalnym pacjentem.

Gdzie można bezpiecznie wykonać zabiegi korygujące zmiany skórne?

Przy zmianach skórnych przede wszystkim należy je zbadać, aby ustalić ich pochodzenie. Takiego badania może dokonać wyłącznie lekarz dermatolog. Royalderm.pl zatrudnia wyłącznie doświadczonych lekarzy, które cały czas kształcą i udoskonalają swoje umiejętności w zakresie medycyny estetycznej. Stosują oni najnowocześniejsze metody diagnostyczne i dysponują zaawansowaną aparaturą. Poddawanie się bardziej skomplikowanym zabiegom w gabinetach prowadzonych przez kosmetyczki może skończyć się poważnymi konsekwencjami nie tylko dla urody ale nawet dla zdrowia i życia. Zespół royalderm.pl gwarantuje profesjonalizm, bezpieczeństwo i indywidualne podejście do pacjenta na każdym etapie leczenia. Kliniak royalderm.pl znajduje się na warszawskim Wilanowie.

Czy medycyna estetyczna jest droga?

Tak jak w całej branży medycznej zabiegi dokonywane przez specjalistów nie są najtańsze. Ale leczenie niewielkich zmian na skórze może zamknąć się w połączeniu z konsultacją w kwocie kilkuset złotych. Klinika medycyny estetycznej oprócz zabiegów chirurgicznych oferuje również zaawansowane zabiegi kosmetyczne. Zajmuje się również leczeniem najczęściej spotykanych chorób skóry – łuszczycy, trądziku, atopowego zapalenia skóry. Zdrowa skóra odzwierciedla stan zdrowia całego organizmu. Dlatego jeżeli pojawiają się zmiany na skórze koniecznie należy skonsultować się z dermatologiem – może to być chociaż nie musi objaw poważnej choroby.

Tagged with: