Czym wyróżnia się makijaż lata 80?

Czy lubisz w makijażu kolory? Koniecznie powinnyśmy wypróbować makijaż lata 80. Makijaż tego typu się sprawdzi, kiedy będziemy chciały wybrać się na koncert czy też na jakąś imprezkę.

Moda lubi powracać

Chyba nikogo nie dziwi to, że moda lubi powracać. Dlatego też jeśli makijaż lata 80 był dla nas czymś wyjątkowym, to na pewno ucieszy nas fakt, że powrócił już na dobre do łask. W latach osiemdziesiątych w makijażu wszelka uwaga makijażystów była skupiona na cieniach do powiek jaskrawych, mocno podkreślonych policzkowych kościach oraz także wyrazistych ustach.

W latach osiemdziesiątych jak wiemy królowała muzyka rockowa. Dlatego też makijaże, które były bardzo popularne, świetnie się sprawdzały na koncercie czy też na imprezce. Do wykonania makijażu tego typu nie potrzeba nawet zbyt wielu kosmetyków. Wystarczy nam kilka elementów podstawowych, które nam pomocą wyczarować przepiękny makijaż, który jest inspirowany latami osiemdziesiątymi.

Jak go wykonać?

Powiedzmy sobie szczerze, że cechą najważniejsza makijażu w stylu lat osiemdziesiątych była przesada. Objawiała się ona w kolorach oraz także w ich intensywności. Odcienie mają być mocne oraz także bardzo intensywne. Można nawet powiedzieć, że wręcz fluorescencyjne. Im makijaż jest mocniejszy, tym wpisuje się bardziej w ten, który był w tamtym okresie taki popularny. Makijaż współczesny powinien być inspirowany tym, co modne było kiedyś, ale nie warto wykonywać kopii wiernej jeden do jednego.

Wiemy już chyba z podstawowych informacji o tym makijażu wszystko. Nie wiemy jednak najważniejszego. Czego dokładnie? Instrukcji wykonania. Zapoznajmy się z nią.

Pierwszym etapem zawsze jest oczyszczenie dokładne skóry. Użyjmy mleczka specjalnego czy też pianki do mycia twarzy. Kiedy już oczyścimy skórę, to musimy również pamiętać o jej osuszeniu. Następnie można już przejść do użycia korektora oraz fluidu. Przy pomocy pędzelka nałóżmy go na powiekę górną mocny cień, a później obrys oka koniecznie czarną kredką. Jeśli zależy nam na naprawdę spektakularnym efekcie, wydłużyć warto kreskę oraz ją delikatnie pogrubić.

Makijaż powinien także zostać uzupełniony o podkreślone mocno rzęsy oraz brwi. Do tego nam posłuży tusz do rzęs czy też czarna pomadka do brwi. Makijaż lat osiemdziesiątych również zakładać podkreślone mocno usta. Szminka czerwona sprawdzi się świetnie w make upie tego typu.

Warto posłużyć się filmikami instruktażowymi, które znajdziemy oczywiście w sieci. Jest ich bardzo dużo. Wówczas możemy skorzystać z takiego filmu, na którym efekt podoba nam się najbardziej.