Czym jest makijaż permanentny

Kobiety, które chcą odnieść sukces zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym, często nie mają wystarczająco dużo czasu, aby zadbać o siebie. Na szczęście dostępne są zabiegi, które mogą znacznie ułatwić codzienną pielęgnację skóry. Jednym z nich jest makijaż permanentny. Pozwala on zaoszczędzić wiele czasu każdego dnia, jak również pozwala uzyskać przepiękny wygląd niezależnie od sytuacji. Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny – co to jest?

Makijaż permanentny jest to zabieg kosmetyczny, którego celem jest trwałe podkreślenie oczu, brwi oraz ust. Zabieg wykonywany jest przy użyciu igły i polega na wprowadzeniu naturalnego barwnika pod powierzchnię naskórka. Makijaż permanentny pozwala zaoszczędzić czas podczas codziennej pielęgnacji oraz i zapewnia nieskazitelny wygląd zaraz po przebudzeniu lub po kąpieli. Dzięki makijażowi permanentnemu można poprawić wygląd oczu, zwiększyć wielkość ust czy też skorygować kształt brwi lub ust. Zabieg makijażu permanentnego rozpoczyna się od wykonania szkicu i wizualizacji, jak makijaż będzie wyglądał po jego zrobieniu. W razie konieczności na życzenie klienta może zostać podane znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa od 1 do 3 godzin i utrzymuje się od 1 do 3 lat, jednak na trwałość makijażu permanentnego ma wpływ wiele czynników.

Czy makijaż permanentny może się nie przyjąć?

Makijaż permanentny jak już wyżej wspomnieliśmy powinien utrzymywać się na skórze od roku do trzech lat. Niestety może się zdarzyć się tak, że makijaż znacznie szybciej zniknie lub już od samego początku będzie mało widoczny. Intensywność koloru makijażu permanentnego zmniejsza się w miarę gojenia, jednak jest to proces naturalny. Po około czterech tygodniach od zabiegu należy wykonać korektę makijażu, tak by uzyskać zamierzony kolor. Makijaż permanentny może jednak w niektórych przypadkach faktycznie się nie przyjąć. Powodem tego może być zła technika wykonania makijażu. Barwnik musi być nałożony na odpowiednią głębokość, aby nie został usunięty podczas złuszczania naskórka. Istotne jest również przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Zdrapywanie pojawiających się podczas etapu gojenia strupków może doprowadzić do usunięcia barwnika. Makijaż permanentny utrzymuję się również znacznie krócej, jeśli wykonujemy peeling twarzy, korzystamy z sauny oraz basenów.

Makijaż permanentny w trakcie ciąży

W okresie ciąży i laktacji makijaż permanentny jest przeciwwskazany. Wynika to z większej podatności na infekcje i alergie w tym okresie. Ponieważ podczas zabiegu dochodzi do fragmentacji naskórka, istnieje zwiększone ryzyko infekcji. Ponadto, ze względu na modyfikacje hormonalne w czasie ciąży, wyniki makijażu permanentnego mogą odbiegać od oczekiwanych. Chociaż wiele kobiet uważa ten zabieg za bezbolesny, może on wywołać niepotrzebny stres, który może zaszkodzić ciąży. Więcej na temat makijażu permanentnego znajdą Państwo na stronie https://aruba.rzeszow.pl/makijaz-permanentny-czym-jest-i-jakie-efekty-zapewnia

Tagged with: