Czym jest makijaż glow?

Makijaż glow jest także nazywany strobinkiem. Jest to najbardziej popularny trend w tym sezonie. Specjaliści wizażu polecają tenże sposób malowania się i przy tym udzielają wielu porad oraz wskazówek. W sieci także są wymieniane dosyć ciekawe triki oraz wskazówki, jak poprawnie wykonać strobing.

Wyjaśnijmy znaczenie pojęć

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy z nas jest znawcą hitów wizażu. Makijaż glow to tym make-upu, która dawać ma efekt mocnego rozświetlenia. Jego zadaniem głównym jest nadanie cerze jasności, blasku oraz sprawienie, aby się stała naturalnie zdrowa, nawilżona, świeża, pełna energii oraz pozbawiona zmęczenia.

Cały pomysł strobingu się wywodzi tak naprawdę od bardzo znanej celebrytki Kim Kardashian. Założeniem podstawowym jest tutaj porzucenie matu typowego oraz zastąpienie błyskiem naturalnym. Należy zatem się pożegnać z matującymi silnie podkładami, pudrami czy też korektorami, a postawić na inny rodzaj kosmetyków, a więc na rozświetlanie. Ponadto bardzo ważnym elementem będzie także produkt do konturowania twarzy, a także baza odpowiednia oraz krem.

Jak poprawnie wykonać makijaż glow?

Podkład ulubiony zmieszać należy z roświetlaczem, oczywiście w ilości odpowiedniej – przesada nie jest jednak wskazana, ponieważ osiągnąć nie chcemy przecież efektu komicznego oraz święcić się niczym bombka. Całość nałożyć należy na twarzy oraz wklepać, najlepiej przy tym stosując gąbeczkę do makijażu. Przyda się także korektor na oczy oraz na ich okolice. Następnym krokiem strobingu jest konturowanie na mokro. W tymże przypadku przyda się dobrany dobrze bronzer oraz także pędzle przeznaczone do nałożenia takowego produktu.

Konturując, skupić się należy na policzkowych kościach, ale nie wolno nam zapomnieć o zaznaczeniu linii czoła, kości żuchwy czy też nosa. Dodatkowo również można użyć nieco różu. Tenże kosmetyk nadaje przyjemnego oraz zdrowego kolorytu. Sprawia to, że skóra się naprawdę pięknie prezentuje.

Głównie blask

Zatem etap kolejny wymaga użycia specjalnego rozświetlacza. Gdzie go powinniśmy nakładać? Przede wszystkim na części górne policzków (niedaleko oczu), miejsce nad wargą górną, nos oraz także okolice tuż pod samymi brwiami. Jeśli chodzi o oczy, to makijaż glow wykonać można cieniem dowolnym. Najlepiej się jednak skupić na brązowych odcieniach, kremowych czy też beżowych, blendując je dodatkowo. Na powiecie zabraknąć nie powinno oczywiście rozświetlacza, który sprawi, że oko się stanie powiększone optycznie. Całość uzupełnić należy maskarą odpowiednią. Na sam koniec jedynie pozostaje nam malowanie ust oraz brwi.

Sprawdź platformę z kursami makijażu online pedzlove.pl i nauczy się robić makijaż glow na każdą okazję.