Czym dokładnie jest fioletowy szampon?

Fioletowy szampon do włosów jest przeznaczony oczywiście dla blondynek. Jeśli zależy nam, aby nie mieć na swojej głowie żółtych odcieni, to warto rozważyć jego użycie. Powiedzmy sobie o tym szamponie nieco więcej.

Kto powinien się zdecydować na fioletowy szampon?

Fioletowy szampon to tak naprawdę żadna nowość. Jest to prawdziwy ratunek dla osób, które po wykonaniu koloryzacji na swoich włosach miały żółty odcień włosów. Jest to także rozwiązanie dla kobiet, którym zależy na utrzymanie farbowania przeprowadzanego przez specjalistów w salonie fryzjerskim. Fioletowy kolor szamponu między innymi sprawia, że kolor na włosach zostaje zatrzymany i się nie zmienia razem z upływem czasu.

Fioletowy szampon głównie jest przeznaczony dla blondynek, u których na farbowanych bądź naturalnych włosach pojawiły się nieestetyczne refleksy pomarańczowe oraz żółte, ale także tych, które sprawić chciałyby, aby kolor ich włosów miał bardziej chłodny odcień. Produkt, który neutralizuje odcienie żółte sprawdzi się także u kobiet o brązowych włosach. Ciemne włosy, które są muśnięte słońcem czy też posiadające cieplejsze barwy mogą zostać tym sposobem troszkę stłumione i nabierają nieco chłodniejszych odcieni, tak jak w przypadku jasnych włosów.

Jak ten szampon działa?

Musimy mieć świadomość, że fioletowy szampon zawiera pigment. Jego zadaniem jest tonowanie włosów. Zależnie od tego, jaki konkretnie wybierzemy produkt, będzie go więcej czy też mniej. W palecie barw, fioletowy jest przeciwieństwem żółci czy też koloru pomarańczowego, dzięki czemu z dużą łatwością wycisza tony żółte na włoskach. Zawarty w szamponach fioletowych oraz produktach do pielęgnacji pigment jednak nie zabarwi naszych włosów na ten właśnie kolor. Zatem blondynki nie muszą obawiać się, że na ich farbie świeżo nałożonej pojawią się fioletowe refleksy oraz pasma.

Zależnie od konkretnego produktu oraz czasu przetrzymywania szamponu fioletowego na włosach może się znacznie różnić. Jednak nie zmienia to faktu jak wygląda cała procedura mycia włosów przy jego użyciu.

Włosy zawsze moczymy na całej długości ciepłą wodą, jak podczas zwykłego mycia. Na włosy aplikujemy szampon, również w takich samych proporcjach jak w przykładu zwykłego szamponu. W kolejnym kroku szampon fioletowy pienimy na włosach. Odczekujemy kilka minut. Producent konkretny czas podaje na opakowaniu szamponu. Wiele zależy także od efektu, który chcemy osiągnąć. W ostatnim kroku spłukujemy szampon z włosów i nakładamy odżywkę. Ma ona zapobiec oczywiście przesuszaniu się.