Lata dwudziestego ubiegłego wieku są nazywane przełomowymi. Zakończenie I Wojny Światowej dało społeczeństwom poczucie ulgi chwilowej oraz pozwoliła na wzięcie o wiele głębszego oddechu. Tenże moment wyjątkowy w historii wykorzystały oczywiście kobiety. To w tym czasie właśnie postanowiły wziąć swoją przyszłość we własne ręce. Na końcu się udało wywalczyć wyborcze prawa, wkroczyć szturmem na rynek pracy oraz także przestać się dawać tłamsić systemowi patriarchalnemu. Były waleczne, niezależne oraz na pewno wiedziały, czego chcą. Szczególnie w oczy się rzucał makijaż lata 20.
Styl Coco Chanel
Coco Chanel wprowadziła na ulice modę. Dzięki niej kobiety zrozumiały na całym świecie, że mają prawo wyglądać zawsze tak, jak chcą. W końcu się przestały czuć zobowiązane do podporządkowywania się obyczajom, jak i także męczenia się w gorsetach czy też sukniach niewygodnych. Moda posłużyć im miała, a nie nas zniewalać.
Projektantka kobietom umożliwiła chodzenie w spodniach i zrobiła tym samym bardzo duży krok w stronę płciowej równości. Oprócz tego pragnęła, aby elegancka się nie kojarzyła nam ze strojami wielowarstwowymi i stworzyła dlatego słynną małą czarną, która pozostaje do tej pory symbolem klasy prawdziwej.
Jak wykonać makijaż w takim stylu?
Gdy chcemy stworzyć makijaż lata 20, to musimy mieć świadomość, że kosmetyki się stały powszechnie dostępne. W związku z tym kobiety ówczesne postanowiły z tego zrobić prawdziwy użytek. Kobiety w tamtych czasach uwielbiały się malować oraz robił to z bardzo dużą precyzją. Make-up uważany był za samą formę wyzwolenia oraz go traktowano od dawna z możliwością wyczekiwaną podkreślenia urody. Jak zatem wykonać makijaż w stu lat dwudziestych, aby sobie dodać odrobinkę animuszu?
W drugiej dekadzie dwudziestego wieku oczy miały zwracać uwagę oraz musiały być widoczne. Jeśli nam zależy na takowym efekcie, powinnyśmy lekko przydymić powłokę górną z cieniami ciemnymi oraz ją podkreślić mocną kreską w czarnym kolorze. Powiekę dolną lekko wystarczy zaznaczyć linią miękką. Rzęsy powinnyśmy wytuszować mocno ciemnym tuszem.
Usta muszą być wyraziste, ciemno-czerwone oraz mocno podkreślone konturówką. Poza tym warto zaznaczyć dodatkowo łuk kupidyna, aby uzyskać piękny efekt rozświetlenia.
Na sam koniec powiedzmy sobie o brwiach. Tak naprawdę im są cieńsze, tym lepsze. Brwi w dwudziestych latach ubiegłego wieku wyskubywane były skrupulatnie oraz także zaznaczone kreseczką cieniutką. Zdarzało się, że co po niektóre kobiety pozbywały się zupełnie włosków i się decydowały na ich namalowanie kredką dobrze naostrzoną.