Czy wiesz jaki kształt paznokcia wybrać?

Jaki kształt paznokcia wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Spróbujmy zrobić mały research po kształtach paznokci.

Wskazówki dotyczące kształtów paznokci

Zanim odpowiemy sobie na pytanie jaki kształt paznokcia wybrać, to musimy mieć świadomość, że istnieją dokładnie dwie części paznokcia, które nam sugerują, w którym kształcie nasze paznokcie będą się prezentowały najlepiej. Chodzi o łożysko oraz o lunulę. Lunula jest białą częścią łożyska, którą widzimy u samej nasady. U każdej z nas występuje w nieco innym kształcie, w jakim w teorii powinny zostać przypiłowane paznokcie. Jeśli jest ona zaokrąglona to paznokieć także powinien być zaokrąglony, a gdy kwadratowa to oczywiście kwadratowa.

Najbardziej popularne kształty paznokci

Najbardziej popularny kształt to kształt owalny. Jest on idealny dla osób, które wykonują sporo pracy dłońmi. Taki kształt paznokci jest odporny na uszkodzenia, dzięki samemu spiłowaniu boków. Rzadziej się na pewno zdziera. Szczególnie się sprawdza u kobiet, które mają problem z paznokciami, a tak naprawdę z ich twardością. Wygląda świetnie przy krótkich paznokciach.

Kolejny kształt to kształt kwadratowy. Jest to popularny kształt, ale nie pasuje do każdych dłoni. Osoby z krótkimi oraz szerokimi palcami, uważać powinny na ten właśnie kształt. Najlepiej się prezentuje przy średnich, jak i także długich paznokciach. Nie jest to łatwy kształt w utrzymaniu, ponieważ zakończenia kwadratowe paznokcia są narażone na zdarcia. Gdy wybieramy tenże kształt paznokci, zdecydujmy się na ich utwardzenie, chociażby przy wykorzystaniu akrylu.

Kolejnym kształtem jest paznokieć o kształcie migdału oraz spiczasty. Możemy powiedzieć o nich, że są to bardziej spiłowane oraz dłuższe odmiany owalnych paznokci. Kobiety się bardzo często decydują na te właśnie kształty (szczególnie migdał), ponieważ wydłużają przepięknie dłoń. Są to kształty, które wysmuklają najbardziej oraz także dodają powabu czy też delikatności. Niestety długi oraz wąski paznokieć w utrzymaniu nie jest zbyt łatwy. Dlatego też akryl może być w tym akurat wypadku niesamowicie pomocny. Szpice są w codziennym użytkowaniu niepraktyczne, dlatego lepiej się sprawdzą na imprezy, jak i także na większe wyjścia. Co jeszcze możemy powiedzieć o tychże kształtach? Na pewno to, że dodają one seksapilu.

Pamiętajmy jednak, że paznokcie będą świetnie wyglądały w momencie, gdy są starannie wykonane. Gdy nie mamy do tego talentu, to lepiej udać się do wykwalifikowanej kosmetyczki, która zrobi to nienagannie.